ZDROWE ODCHUDZANIE? ZNISZCZ TE KILOGRAMY!

Ulubione spodnie przestają się dopinać, jedyny efekt jaki dawały poprzednie diety to jojo, a do lata coraz bliżej? Słuchasz wywodów rodziców, że znowu się głodzisz, a Ty przecież jedyne czego pragniesz to zgubienia kilogramów, bo wmawiasz sobie, że tylko to sprawi, że poczujesz się pewna siebie? Coraz więcej młodych dziewczyn ucieka się do absurdalnych metod odchudzania, jak głodówki czy (o zgrozo) jedzenie wacików i innych oryginalnych pseudo diet.  Nie tędy droga. Jak jeść żeby nie tyć, a przy tym poprawić kondycję skóry, nauczyć się przygotowywać zdrowe posiłki i cieszyć się z nowej figury? Na ratunek przychodzi nam książka Magdaleny Makarowskiej „Zniszcz te kilogramy” czyli megaproste odchudzanie dla nastolatki, o której wspominałam już na snapchat.

W czym tkwi problem?

Dlaczego na blogu niemal przesiąkniętym samymi przemyśleniami i złotymi myślami, piszę recenzję poradnika? Nadrzędnym celem jest dla mnie pomoc innym. Praca nad emocjami i wewnętrznymi rozterkami, jest czasem niemal niemożliwa bez pracy nad własnym ciałem. Ile nastolatek cierpi z powodu kilku kilogramów więcej, tam gdzie nie trzeba. Ile z nich jest przezywana przez rówieśników, przez co w późniejszym czasie popada w depresje, czy nie jest w stanie zapanować nad emocjami i relacjami z ludźmi. To problem, z którym nie jesteśmy w stanie poradzić sobie od lat. Pomyślcie jednak jaką satysfakcję musi czuć osoba, która poradziła sobie z nadwagą. Osoba, która stała się wzorem do naśladowania, która jest silna i przetrwała nawet najtrudniejsze momenty. Otyłość nie zawsze jest wynikiem przejedzenia, czy nieodpowiedniej diety. Często wywołuje ją również choroba, w tym wypadku diety powinno się dostosowywać pod jej kątem. Jak jeść się, gdy zbędne kilogramy pojawiły się przez brak wiedzy na temat zdrowego odżywiania? Wszystkiego dowiecie się po przeczytaniu książki.

Dlaczego zaufać właśnie jej?

Na rynku w ostatnim czasie pojawia się tona niemal identycznych poradników dotyczących odchudzania, diet itd. Dlaczego więc sięgnąć akurat po ten? Autorka Magdalena Makarowska jest biotechnologiem i dietetyczką, która na co dzień pomaga osobą z nadwagą i otyłością. Nie jest to jej pierwszy poradnik, a każdy z nich cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym wypadku, to co zwraca szczególną uwagę to bogata i kolorowa szata graficzna. Wyszczególnione są najważniejsze informacje, co zdecydowanie ułatwia czytanie, a ogromna ilość obrazków i zdjęć dołączona do przepisów, motywuje do zrobienia czegoś równie smacznego i dobrze wyglądającego na talerzu, co by przy okazji można było pochwalić się umiejętnościami kulinarnymi na instagramie (a po kilku miesiącach także efektem diety).

Poradnik w pigułce

Wszelkie informacje są zapisane w sposób przystępny i zrozumiały dla każdego.Dowiemy się m.in. jak obliczyć swoje BMI, jak zamienić FAST FOOD na SLOW FOOD, obalimy mity na temat odchudzania i nauczymy się rozpoznawać symbole na etykietach produktów. Co zlikwidować z diety całkowicie, a co jedynie ograniczyć? W książce znajdziemy również dokładnie rozpisaną dwumiesięczną kurację, a w niej propozycje przepisów na pięć posiłków dziennie, bez popadania w monotonię. Po rozpisce każdego tygodnia dostajemy listę zakupów na tydzień kolejny. Jedyna uwaga w tym zakresie- niektóre składniki, często pojawiające się w przepisach, nie należą do najtańszych, można jednak wybrnąć z tego poprzez zamienniki tych produktów, które również są skrupulatnie rozpisane.

Słońce grzeje coraz częściej i bardziej intensywnie, szykują się wyjazdy na plażę, a chyba każda dziewczyna po zrzuceniu przed tym kilku kilogramów będzie czuła się lepiej ze swoim ciałem. Mówiąc już o upalnych dniach, odkryłam ostatnio kompletnym przypadkiem (za mała ilość składników w domu) prosty przepis na nie za słodką, orzeźwiającą lemoniadę.

  • 1 mała pomarańcza
  • 1/3 cytryny
  • woda (nie/)gazowana
  • kilka kostek lodu

Owoce obieramy ze skórek i wyciskamy na wyciskarce lub miksujemy w sokowirówce. Dolewamy wody i dodajemy kilka kostek lodu. Mój zdecydowany letni faworyt. Więcej pomysłów na bezalkoholowe drinki jak np. Moschito czy Pinacoladę znajdziecie w książce.

Umiejętność zachowania równowagi

Zanim zaczniemy odchudzanie, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie czy w ogóle tego potrzebujemy. Wskaźnik BMI pokazuje Ci, że masz znaczną niedowagę, czy nawet wagę prawidłową? Chora moda na obsesyjnie wychudzone modelki z Tumblra minęła. To kobiece, ZDROWE kształty budzą obecnie największe zainteresowanie i nawet podczas diet i ćwiczeń pracuje się nad nimi, a nie nad pozbyciem się ich.

To co także przeraża mnie w obecnych czasach to moda na wegański styl życia. Absolutnie nie krytykuję przeciwników zabijania zwierząt, ale zanim stwierdzimy, że przestajemy jeść mięso i wszelkie produkty odzwierzęce, warto zagłębić się w to jakie ryzyko niesie to dla naszego zdrowia. Przede wszystkim jest wiele przeciwwskazań do stosowania jej u dzieci i młodzieży. Niedobór białka, żelaza oraz witamin z grupy B może prowadzić do nieprawidłowego rozwoju, a sama dieta wegańska wymaga posiadania szerokiej wiedzy na jej temat, której osoby w tym wieku zwykle nie posiadają. Nie mniej jednak, podziwiam ludzi, którzy poświęcają weganizmowi całe życie, bo przejście koło Burgerów czy Hot-dogów ze stacji,  gdy tylko ona jest w nocy otwarta, z pustym żołądkiem, obojętnie i stwierdzenie, że się tam nie wejdzie, to dla mnie wyczyn.

„Dieta to nie reżim i wyrzeczenia- to nowy styl życia i odżywiania prowadzący do zdrowia”

Książkę możecie dostać w empiku: Zniszcz te kilogramy. Megaproste odchudzanie dla nastolatki

6 Replies to “ZDROWE ODCHUDZANIE? ZNISZCZ TE KILOGRAMY!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *