Wieszaki rowerowe RTR Bikes – sprytne sposoby na przechowywanie roweru

RTR BIKES

Przechowywanie roweru w bloku bywa problematyczne. W piwnicy jednoślad narażony jest na kradzież, na balkonie – na szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych, które mogą sprzyjać rdzewieniu ważnych podzespołów. Każdy, komu zależy na utrzymaniu swoich dwóch kółek w nienagannej kondycji, musi więc wygospodarować trochę miejsca na rower we własnym mieszkaniu. Na szczęście z odpowiednim wieszakiem rowerowym to znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

Rower na ścianie w mieszkaniu? Zdecydowanie TAK

Jeśli rower to Twoja pasja, z pewnością robisz wiele, aby utrzymać go w znakomitej kondycji. Regularnie przy nim majsterkujesz, dbając o niezawodną pracę wszystkich podzespołów, i po każdej przejażdżce zmywasz z niego trudy jazdy w błocie czy kurzu. Czy zwracasz jednak uwagę na to, gdzie przechowujesz swój jednoślad? To kwestia, która bywa szczególnie problematyczna dla mieszkających w bloku.

Rower należy przechowywać w miejscu suchym, ciepłym i przewiewnym. Na starcie odpada więc balkon – to „parking” najgorszy z możliwych. Trzymając rower na balkonie, narażasz go na szkodliwe oddziaływanie warunków atmosferycznych. Wilgoć, mróz czy śnieg działają niszczycielsko na wszystkie podzespoły jednośladu, przyspieszając ich rdzewienie.

Przechowywanie roweru w ogólnodostępnej piwnicy również nie jest dobrym pomysłem – znacznie zwiększa ryzyko kradzieży. W starszym budownictwie poziom zabezpieczeń przedstawia się, oględnie mówiąc, niezbyt imponująco, więc dostanie się do środka nie stanowi dla złodzieja żadnego problemu. Pokazują to zresztą policyjne statystyki. Rowery najczęściej giną nie spod sklepu czy z garażu w domu jednorodzinnym, a właśnie z piwnic w blokach i kamienicach.

Dla zapalonego rowerzysty, który traktuje rower jako najprawdziwszą pasję, jedynym słusznym miejscem do przechowywania ulubionych dwóch kółek jest mieszkanie. Trzymając jednoślad w przedpokoju, sypialni czy, w przypadku szczęściarzy dysponujących większym metrażem, schowku, zabezpiecza się go przed kradzieżą i szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych. Aby jednak jego obecność nie utrudniała codziennego funkcjonowania w mieszkaniu i nie denerwowała domowników, którzy nie podzielają naszej pasji, przyda się funkcjonalny wieszak rowerowy. Na przykład ten z oferty RTR Bikes.

wieszak-na-rower-crank

Wieszaki rowerowe do przechowywanie roweru w poziomie

Dzięki uchwytom, które umożliwiają powieszenie roweru na ścianie w pozycji poziomej, jednoślad stanie się niebanalną ozdobą wnętrza. Możesz go umieścić w wyeksponowanym miejscu, na przykład nad kanapą w salonie, komodą czy biurkiem, tak, aby już od progu informował gości, że oto wchodzą do mieszkania zapalonego rowerzysty. Wieszakiem, który umożliwia takie przechowywanie roweru, jest uchwyt Crank.

Wieszak na rower Crank składa się z trzech elementów: uchwytu na pedał oraz dwóch rynien na koła. Elementy te są od siebie niezależne – można umieścić je w dowolnych odległościach, dopasowując do konstrukcji jednośladu. Dzięki temu Crank to rozwiązanie uniwersalne, odpowiednie dla różnych typów rowerów – ważących do 30 kg i wyposażonych w opony o średnicy 20–29 cali oraz szerokości do 3,5 cala.

Uchwyt rowerowy Crank dostępny jest również w wersji PRO, w której element podtrzymujący pedał wyposażony został w dodatkową regulację. Umożliwia ona mniejsze lub większe odchylenie jednośladu względem ściany.

Zarówno Crank, jak i Crank PRO to opcja dla estetycznych minimalistów. Elementy tworzące te uchwyty są tak dyskretne, że dają złudzenie, jakby powieszony na nich rower lewitował w powietrzu. Dzięki temu może stać się efektowną ozdobą wnętrza. Jednocześnie korzystanie z wieszaków jest proste i wygodne – trzeba tylko podnieść rower na odpowiednią wysokość, aby zahaczyć pedałem o uchwyt.

Wieszaki rowerowe do przechowywania roweru w pionie

Alternatywny sposób na przechowywanie roweru w mieszkaniu to wieszaki rowerowe pionowe. Przykładem takiego uchwytu jest Kranked Twist od RTR Bikes. To model obrotowy – obraca się w zakresie 180 stopni, umożliwiając całkowite zbliżenie powieszonego na nim roweru do ściany. Dzięki temu, że pozwala uwolnić całkiem sporo przestrzeni, staje się idealnym rozwiązaniem na niewielki metraż.

Aby powiesić rower na wieszaku Kranked Twist, trzeba postawić go na tylnym kole, przednie nakierowując na ramię uchwytu. Zostało ono tak wyprofilowane, aby opona gładko w nie „wpadała”, więc to superproste. Z powieszeniem roweru na Kranked Twist poradzą sobie nawet dzieci. Uchwyt bez problemu utrzyma jednoślady ważące do 30 kg i wyposażone w opony o średnicy 24–29 cali i szerokości do 4 cali.

wieszak-na-rower-kranked-twist

Dlaczego RTR Bikes?

RTR Bikes to polska marka, od lat dostarczająca funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu wieszaki i stojaki rowerowe. Doskonale wiemy, jakich rozwiązań potrzebują rowerzyści, bo… sami nimi jesteśmy. Długo testujemy prototypy naszych uchwytów i stojaków, aby mieć absolutną pewność, że są maksymalnie dopracowane. Dążymy do tego, żeby każdy umieszczony na nich rower zawsze był… RTR – czyli Ready To Ride! W końcu posiadanie wieszaka, który wiecznie wisi pusty, bo umieszczanie na nim roweru zabiera zbyt dużo czasu i nerwów, jest całkowicie pozbawione sensu, prawda? Właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęcamy dopracowaniu naszych rozwiązań.

Przekonaj się o ich funkcjonalności samodzielnie – wejdź na rtrbikes.com, wybierz stojak lub wieszak rowerowy najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i parametrów Twojego jednośladu i raz na zawsze zapomnij o problemach z przechowywaniem roweru.

Źródło zdjęć: rtrbikes.com

One Reply to “Wieszaki rowerowe RTR Bikes – sprytne sposoby na przechowywanie roweru”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *