Top 8 aplikacji treningowych

Ćwiczenia w domu mają wiele zalet. Są na przykład źródłem oszczędności i to nie tylko finansowych – w końcu nie musisz płacić za karnet na siłownię ani wydawać pieniędzy na paliwo na dojazdy – ale też czasu. Możesz wykonywać je dokładnie wtedy, gdy masz na to ochotę… pod warunkiem, że nie brak Ci motywacji.

W złapaniu odpowiedniego treningowego flow, a następnie w utrzymywaniu regularności, technologia jest Twoim sprzymierzeńcem. Pomagają aplikacje treningowe – instalujesz je w smartfonie i możesz mieć zawsze przy sobie. Aplikacja może być Twoim elektronicznym trenerem osobistym. Takim, którego nosisz zawsze w kieszeni.

Krokomierz

Bardzo prosta i przydatna aplikacja na Androida. Włączasz „start”, a Krokomierz zapisuje każdy Twój krok. Wbrew pozorom nie musi śledzić ścieżek, które wydeptujesz, za pomocą sygnału GPS. Wykorzystuje do tego wbudowany w smartfon czujnik. Dzięki temu ogranicza zużycie baterii i działa także wówczas, gdy jesteś poza zasięgiem sieci. W aplikacji możesz po prostu sprawdzać, ile kroków dziennie robisz, ale też ustawiać własne cele, które pomogą Ci w zachowaniu zdrowia. Pamiętaj tylko, aby zacząć od poprawnego uzupełnienia metryczki, bo w oparciu o nią krokomierz oblicza pokonane dystanse i spalone kalorie.

Ćwiczenia w domu

Seria aplikacji „w 30 dni” od Leap Fitness Group to propozycja dla tych, którzy chcą szybko i sprawnie osiągnąć konkretny efekt – w całej gamie produktów znajdują się przeróżne propozycje wersji aplikacji: od spalania tkanki tłuszczowej z danej partii ciała po rozciągnięcie nóg do pozycji szpagatu. W każdym z wariantów aplikacji z tej serii znajdziesz gotowe plany treningowe, oparte o przejrzyste opisy i rysunki ćwiczeń. Wbudowany stoper pomoże Ci utrzymać właściwe tempo i czas trwania powtórzeń, a precyzyjne statystyki zmobilizują do dalszej pracy.

Google Fit

Największą zaletą aplikacji Google Fit jest to, że przechowuje dane online i na bieżąco synchronizuje się z kontem Google. Dzięki temu dostęp do rezultatów możesz mieć na wszystkich swoich urządzeniach. Do tego smartfon czy smartwatch, który jest z Tobą przez cały czas, zlicza dla aplikacji Twoją aktywność i prowadzi statystyki nawet wtedy, gdy zapomnisz o ich wprowadzeniu do aplikacji.

Google Fit służy do ogólnego monitorowania zdrowego trybu życia poprzez współzawodnictwo z samym sobą lub znajomymi. Za drobne zwycięstwa na rzecz odpowiedniej dawki codziennej aktywności (na przykład rezygnację z windy na rzecz schodów albo popołudniowy spacer) zdobywasz minuty ruchu, a za intensywną aktywność – punkty kardio. Jeśli ruszasz się nie od święta, ale regularnie, za każdym razem dostaniesz dwa razy więcej punktów.

Wszystkie statystyki i uzyskane punkty aplikacja przekłada na spersonalizowane wskazówki i instrukcje treningowe, które mają pomóc Ci w osiąganiu założonych (i wprowadzonych do aplikacji) celów.

A6W

Jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na mięśnie brzucha – Szóstka Weidera – działa tylko wówczas, gdy wykonujesz je naprawdę rzetelnie i regularnie. Ale z aplikacją A6W płaski i mocny jak skała brzuch wreszcie może znaleźć się w Twoim zasięgu. Apka przejrzyście rozkłada serie i powtórzenia na treningi w poszczególne dni. Dużym plusem jest trener głosowy, dzięki któremu w czasie ćwiczeń nie musisz co chwilę zerkać na ekran smartfona, żeby sprawdzić, „ile jeszcze”.

Workout Trainer: fitness coach

Oferuje zestawy ćwiczeń z nagraniami, zdjęciami i instrukcjami wideo, przygotowane przez certyfikowanych trenerów. Możesz porównywać i dokładnie sprawdzać, czy poprawnie wykonujesz zadania. Znajdziesz tu ćwiczenia fitness dedykowane osobom na różnym poziomie zaawansowania. Możesz regulować swój poziom na każdym etapie, zyskując tym samym program dostosowany do swoich potrzeb.

W wersji PRO uzyskasz także dostęp do forów, personalizowanych programów treningowych układanych przez realnych trenerów osobistych czy też zaawansowanej analizy parametrów organizmu, takich jak tętno.

Fitnoteq

To naprawdę ciekawa propozycja: wideoteka z nagranymi przez profesjonalistów ćwiczeniami. W tej polskiej aplikacji z polskim dostępem wszystko jest przejrzyste i jasne, a Ty masz pewność, że wykonujesz poprawnie każdą sekwencję ruchów. Aplikacja oferuje wiele rodzajów ćwiczeń na różne partie ciała na trzech poziomach trudności: łatwym, średnim i trudnym. Sam decydujesz, którą opcję wybierasz.

Nike Run Club

Ta aplikacja zmotywuje Cię do biegania… i to nie tylko w butach od Nike! Wizualizacja trasy na mapie, instrukcje głosowe podczas treningu czy przechowywanie statystyk pozwolą Ci dobrze zaplanować swoje biegowe cele. Licznik sam zatrzymuje się, gdy przerywasz bieg, a rusza, gdy startujesz, więc nie musisz wyciągać telefonu, żeby kliknąć przerwę. A jeśli potrzebujesz solidnego kopniaka na zachętę albo czujesz, że w Twoim planie treningowym przyda się inspirująca odmiana, możesz skorzystać z proponowanych przez Nike Run Club tygodniowych czy miesięcznych wyzwań.

Nike Run Club synchronizuje się z Google Fit, więc dane możesz pobierać na różnych urządzeniach.

Endomondo

To chyba najbardziej popularna ze sportowych aplikacji. Została stworzona przez ekspertów sportowej marki Under Armour z myślą o bieganiu, maszerowaniu i jeździe na czymkolwiek, co ma kółka (ale wymaga siły mięśni!). Tysiące osób na całym świecie wykorzystuje ją do monitorowania dawki codziennej aktywności. Świetnie sprawdza się na przykład wtedy, gdy podejmujesz wyzwanie 10 000 kroków dziennie. W Endomondo możesz prowadzić zapisy swoich treningów, korzystać z rejestracji trasy w czasie rzeczywistym czy posługiwać się głosowym trenerem. Aplikacja umożliwia także dzielenie się i porównywanie wyników ze znajomymi oraz… peptalks, czyli wymienianie się motywującymi wiadomościami w trakcie treningów. Endomondo ma rozbudowany system personalizacji menu. Autopauza, odliczanie kilometrów do końca, a może obliczanie spalanych kalorii? Ustaw widoczność na ekranie tych opcji, które mobilizują Cię podczas treningu.

Aplikacje pomagają nie tylko podkręcić wyniki, ale również w ogóle przekonać się do aktywności. Istotna dla zdrowia i dobrej formy jest też równowaga, odpoczynek i zbilansowana dieta. O to również może Ci pomóc dbać technologia i właściwie dobrane aplikacje. Bardzo chętnie pomożemy Ci również my! Wpadnij na blog Fitanu i dbaj razem z nami o zdrowy tryb życia oraz piękny wygląd na co dzień.

Źródło zdjęć: shutterstock.com

 

3 Replies to “Top 8 aplikacji treningowych”

  1. Mnie aplikacje nie pomagają w ćwiczeniach, a wręcz przeszkadzają. Jedyne co kupiłam to zegarek, który mierzy liczbę kroków. Ale używam go na co dzień, bo dużo chodzę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *