Skórzane etui na telefon – tak czy nie?

Skóra jest materiałem wykonanym ze skóry zwierzęcej lub skóry w procesie garbowania (i innych podobnych procesów). Proces tworzenia skór sięga czasów prehistorycznych, kiedy człowiek zaczął wytwarzać ten materiał ze skóry, szukając schronienia, ubrań i odpowiedzi na inne potrzeby. Pierwotnie proces produkcji skóry trwał około roku. Jednak wraz ze wzrostem procesu garbowania, okres czasu również stopniowo się skracał. Teraz skóra może być komercyjnie wyprodukowana w ciągu zaledwie kilku dni.

Skóra kiedyś dominowała w całym przemyśle wytwórczym, ponieważ była to jedyna wysokiej jakości materiał dostępny do wyrobu licznych komercyjnych produktów, w tym:

 

  • obuwia,
  • toreb,
  • pokrowców.

 

Mimo że skóra jest nadal używana dzisiaj, stała się mniej popularna ze względu na pojawienie się materiałów syntetycznych, takich jak silikon, poliwęglan, akryl i inne.

 

Skórzane etui

Skóra jest również popularnym materiałem używanym do produkcji pokrowców i futerałów na telefony komórkowe. Choć pokrowce wykonane ze skóry wyglądają elegancko, te pokrowce mają też swoje minusy. Przykład znajdziecie na stronie Belveder, jest to sklep oferujący etui skórzane tego typu: https://www.belveder.com.pl/sklep/etui-skorzane/. Przeznaczone zarówno na telefon, jak i dokumenty, klucze, karty.

 

Profesjonalne skórzane etui na telefon – zalety

Skóra ma ładny wygląd, ponieważ cokolwiek pokryć skórą to wygląda to na bardziej klasyczne i godne uwagi. Gładki dotyk skóry sprawia, że można pękać z dumy. Poza tym, skóra jest łatwa do czyszczenia, ponieważ nie zbiera kurzu, podobnie jak inne materiały na telefony komórkowe, w tym plastik i silikon. Skóra wymaga bardzo niewielu zabiegów konserwacyjnych, zachowując swój kształt, kolor i wzory przez wiele lat. Znana jest też ze swojej wytrzymałości, jest odporna na zużycie i uszkodzenia oraz inne rodzaje uszkodzeń. Skóra ma również niesamowitą odporność na uszkodzenia pochodzące z ramienia chemikaliów i cieczy, a ponieważ portfele i portmonetki są zazwyczaj wykonane ze skóry, niektóre oryginalne skórzane etui mają również przegródki do przechowywania pieniędzy i kart kredytowych.

 

Profesjonalne skórzane etui – minusy

Skóra jest niestety podatna na grzyby i pleśnie, a ponieważ skóra naturalna jest drogim materiałem, etui wykonane ze skóry są zwykle kosztowne w porównaniu do pokrowców na telefony komórkowe wykonane z plastiku, włókna węglowego czy silikonu.

2 Replies to “Skórzane etui na telefon – tak czy nie?”

  1. Dokładnie zgadzam się z Martą. Galanteria wykonana ze skóry naturalnej jest mocna i długowieczna. Na portalu producencigalanterii.pl możesz znaleźć bazę sklepów z galanterią i być może również znajdziesz etui o którym tutaj mowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *