Rolki damskie – czy jest to dobry sport dla kobiet?

Kobieta aktywna stoi przed dość trudnym wyborem, a mianowicie zadecydowaniem, jaka dyscyplina sportowa odpowiada jej najbardziej. Ostatnimi czasy o wiele większą popularność zyskały sporty o nieco bardziej casualowym charakterze, czyli takie, które można uprawiać bez szczególnych przygotowań. Jednym z faworytów są rolki damskie, czyli swojego rodzaju przełom, jeśli chodzi o codzienny trening cardio.

 

Co jest tak wyjątkowego w takich rolkach? Można powiedzieć, że kwestia ta jest dość złożona. W pewnym sensie wchodzą one w tę samą kategorię co rower czy deskorolka, umożliwiając swobodne poruszanie się po środowisku miejskim, a mianowicie parkach czy mniej uczęszczanych drogach. Z racji, że nie jest to sport o szczególnie dużej intensywności, jazdę na rolkach można traktować bardziej jako rozrywkę i rekreację niż faktyczny trening – nie jest to jednak zasada.

 

W odróżnieniu od większości alternatyw, rolki damskie angażują do pracy naprawdę dużą część mięśni. Wbrew pozorom, nie są to jedynie nogi, jak ma to miejsce w przypadku roweru bądź zwykłego joggingu. Należy mieć na uwadze, że podczas takiej jazdy musimy radzić sobie z niestabilnymi warunkami, nieustannie balansując całym swoim ciałem, aby utrzymać równowagę i zachować prawidłową pozycję. Co oznacza to w praktyce? Może się to okazać niemałym zaskoczeniem, ale jazda na rolkach przyczynia się do wzmacniania mięśni głębokich brzucha. Tak – rolki damskie, regularnie użytkowane, z biegiem czasu przyczyniają się do kształtowania płaskiego, atrakcyjnego brzucha, nie tylko poprzez pomoc w efektywnym spalaniu kalorii.

 

Ogólnie rzecz biorąc, decydując się na rolki damskie, można zapewnić sobie bardzo kompleksowy trening, który pozwala na stabilny i zrównoważony rozwój dolnych partii ciała oraz brzucha. Rzecz jasna, aby zachować zbalansowaną sylwetkę, warto uzupełnić go także odrobiną ćwiczeń siłowych.

Jak wybrać rolki damskie dopasowane do własnych potrzeb?

Aby móc efektywnie ćwiczyć jazdę na rolkach, należy najpierw upewnić się, że zakupiony sprzęt stanie na wysokości zadania. Wybór rolek jest bardzo szeroki – szybki przegląd aktualnych ofert z pewnością odkryje przed nami przynajmniej kilka interesujących pozycji. Nie powinno się jednak stawiać na pierwszy, lepiej wyglądający produkt. Aby zakup okazał się faktycznie satysfakcjonujący, konieczne jest wcześniejsze zapoznanie się ze specyfikacją produktu.

 

Wybierając rolki damskie, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ich rozmiar i możliwości regulacji, ważne są też dodatkowe akcesoria – na przykład jedne z najistotniejszych, czyli kółka do rolek znajdziesz tutaj. Jeśli wybrany egzemplarz dobrze leży na stopie, można spodziewać się, że pozwoli on na znacznie bardziej komfortową i bezpieczną jazdę. W przypadku zbyt luźnego buta nie tylko musimy radzić sobie ze znacznie ograniczoną sterownością, ale także problemami z utrzymaniem równowagi, przy których chwila nieuwagi wystarczy, aby narazić się na niefortunną kontuzję. Nawet jeśli nie mamy możliwości samodzielnego przymierzenia danego modelu, zawsze można zasugerować się podanymi na stronie wymiarami – zazwyczaj jest do dostatecznie dobry odnośnik.

6 Replies to “Rolki damskie – czy jest to dobry sport dla kobiet?”

  1. Brakuje mi kolorów jeśli chodzi o ofertę rolek dla Pań :). Czarne, szare, są ok ale dla mężczyzny. Wiosną i latem fajnie byłoby wprowadzić do oferty coś kolorowego. Prowadzę portal e-stilomalbork.pl i chętnie napiszę podobną recenzję! 🙂 Elwira

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *