Przydatne adresy dla dbających o dietę

„Dobre linki zdaniem psychodietetyka” to miejsca w sieci, które chciałabym, żebyś poznała! Dotyczą one odchudzania, zdrowego stylu życia i odkrywania kobiecego piękna. W tej edycji przeczytasz o tym, że traktowanie siebie z łagodnością to nie fanaberia, poznasz świetną stronę ułatwiającą kupowanie zdrowych produktów, a także jak oszukać mózg, aby woda smakowała jak sok. Znalazłaś dla siebie wolną chwilę? To usiądź wygodnie i poszukaj czegoś, co Cię zainteresuje 🙂

 

Jeśli jesteś stałą czytelniczką (czytelnikiem) mojego bloga, to pewnie zauważyłaś, że zaszły tutaj zmiany! Pierwsza – nowy szablon! Teraz jest o wiele nowocześniej i czytelniej. Informacje „podstawowe” (o mnie, kontakt, współpraca) oraz odnośniki do mediów społecznościowych znajdują się tam, gdzie najczęściej się ich szuka – u samej góry. Pod nagłówkiem pojawiło się menu z łatwym dostępem do wpisów o danej kategorii. Na samym dole możesz obejrzeć najnowsze zdjęcia z mojego Instagramu. Uwielbiam to medium społecznościowe do tego stopnia, że mam dwa konta! Na @zmieniamnadobre publikuję proste pomysły na pyszną szamkę, a także na bieżąco dzielę się  przemyśleniami dotyczącymi odchudzania, stosunku do ciała i podobnych klimatów. Moje prywatne konto @helloberczi zawiera kadry z tego, co cieszy moje oczy. Kaloryczne #foodporn wrzucam właśnie tam, aby nie kusić – na szczęście robię to rzadko!

Druga, niemniej ważna sprawa to zmiana… nazwy bloga! Od dawna chciałam mieć własną domenę, dlatego mój nowy adres jest bardziej aktywny! Zamiast statycznej zmiany, jest teraz dynamiczny czasownik zmieniam. Chciałabym, aby każda czytelniczka i czytelnik mogli tak o sobie powiedzieć: zmieniam na dobre! W takim razie już teraz nie pozostaje nic innego, jak przeczytanie tego, co Wam polecam!

  1. Ciągle słyszymy, żeby wykraczać poza swoją strefę komfortu, aby stawiać sobie wyżej poprzeczkę itp….  W nadmiarze taka postawa może przyczyniać się do powstawania zaburzeń psychosomatycznych, czyli takich w których dolegliwości typowo fizyczne, np. bóle brzucha, kręgosłupa, choroby serca, cukrzyca są wywołane czynnikami psychicznymi. Prof. B. Wasilewski, psychiatra i psychoterapeuta mówi o tym:  Nie róbmy z siebie Hondy  – zwłaszcza, gdy jesteśmy Fiatem. Chodzi o to, żeby człowiek żył poniżej swoich możliwości, żeby miał pod ręką pewien zapas energetyczny, fizycznie i psychicznie na to, żeby sobie poradzić, kiedy pojawi się kryzys, a nie funkcjonować ciągle na maksimum swoich możliwości. Człowiek musi się trochę poznać. Wiedzieć, w jakich okresach i warunkach czuje się gorzej, co mu sprzyja, a co szkodzi. Najważniejszy artykuł daję zawsze na początku, więc jeśli masz mało czasu – poznaj tylko ten link.
  2. Czytaj skład. DECYDUJ. Ta strona jest świetna i gorąco ją polecam – lubisz czekoladki, ale chcesz, aby były bez jakichś syfnych dodatków – tutaj znajdziesz porównanie, które z dostępnych na polskim rynku produktów ma najlepszy skład. Oczywiście porównywane są przeróżne produkty spożywcze, dostępne zarówno w najpopularniejszych dyskontach, jak sklepach ze zdrową żywnością. Jestem zaskoczona wieloma porównaniami, bo nie raz okazało się, że łatwo dostępny i relatywnie tani produkt (np. majonez „Kielecki”) ma polecany skład, a „eko” produkty mają gorszy, albo feta marki „TESCO” ma równie dobry, niż droższe produkty. Znajdziesz tu też fajne porównania, gdy np. lubisz wodę smakową, która generalnie nie jest uznawana za zbyt zdrową, ale chcesz wybrać tę z najmniejszą ilością szkodliwych dodatków.
  3. Przyznam Ci się, że gdy pierwszy raz trafiłam na blog „Moje Wypieki”, to przeszukałam mnóstwo postów, aby zobaczyć jak wygląda jego autorka. Pomyślałam, że jeśli umie tak pysznie piec, cudownie stylizować wypieki, pięknie fotografować i jeszcze nosi rozmiar mniejszy niż 44, to będzie to jawna niesprawiedliwość! Musiałam sobie poradzić z uczuciem zazdrości, bo okazało się, że Pani Dorota nie ma wymiarów szafy trzydrzwiowej… ja bym pewnie takie osiągnęła, gdybym tak często piekła… Mania poszukiwania wizerunków autorek (Hej, nie znam chyba żadnego męskiego bloga kulinarnego!) ulubionych blogów kulinarnych pozostała mi do dzisiaj, no i zawsze niedowierzam – jak one to robią? Podobne pytanie zadały redaktorki KUKBUKA kilku znanym blogerkom, m.in. mojej ulubionej Ani Włodarczyk. Odpowiedzi możecie przeczytać tutaj.
  4. Ile to jest JEDNA PORCJA warzyw lub owoców? O ile w przypadku jabłka czy pomidora sprawa jest prosta, to już niewiadomo, jak policzyć morele, sałatę czy np. maliny. Ta infografika (po polsku) wszystko świetnie prezentuje.
  5. Czy zdarza Ci się pomyśleć, że jesteś na coś za stara? Szczególnie w kwestii sportu? Jeżeli Twoja odpowiedź to TAK – poznaj Iron Nun. Madonna Buder, była siostra zakonna, która w wieku 48 lat rozpoczęła treningi, a mając 52 ukończyła pierwsze zawody triathlonowe. Ustanowiła również rekord świata jako najstarsza osoba, która ukończyła Ironman Triathlon – miała wtedy 82 lata!
  6. Jeśli nie widziałaś jeszcze reklamy KENZO to koniecznie kliknij w ten link! Uwielbiam tę dziką kobiecą siłę wyrażoną w tańcu!
  7. Chodzisz do psychologa? Znasz kogoś, kto korzysta z jego usług lub ich potrzebuje? A może wśród Twoich znajomych jest jakaś studentka psychologii? Z własnego doświadczenia wiem, że z tą moją profesją wiąże się wiele różnych mitów – tutaj możesz przeczytać 5 największych bzdur o psychologach.
  8. Gdy pierwszy raz dowiedziałam się o tym, że to, jak coś nam smakuje zależy od węchu wymyśliłam sobie pewien wynalazek oszukujący zmysły. Byłby to taki ustnik z zapachem Twixów i Milky Wayów… Szkoda, że nie dałoby się ich jednak poczuć na języku! Okazuje się, że tę właściwość mózgu wykorzystał pewien mężczyzna chory na cukrzycę, który nie może pić swoich ulubionych słodkich napojów. Zaprojektował serię kubków The Right Cup nasączonych wonią owoców lub coli. Nalewając do nich zwykłą wodę powinniśmy czuć, że pijemy sok pomarańczowy, choć tak naprawdę woda nie ma ani kalorii więcej! Obecnie jest to dopiero projekt, ale ma wielką szansę trafić do sklepów!

5 Replies to “Przydatne adresy dla dbających o dietę”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *