PRZEPIS NA SUKCES

sukces

Wielokrotnie słyszałam od ludzi, że ich życie nie ma sensu, że nic już nie są w stanie osiągnąć, a bezwzględna hierarchia tego świata zepchnęła ich na najniższe poziomy, z których nie ma ucieczki. Przez 18 lat miałam okazję poznać wiele osób z zaniżonym poczuciem własnej wartości. Każda z nich ma mnóstwo marzeń i celów, których nie udaje im się osiągać, bo poddają się już na samym starcie. Tak samo jest z nami, ze mną i z Tobą. Z ilu ważnych dla nas spraw rezygnujemy tylko dlatego, że brak nam wiary w to, że jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko? Zdecydowanie ze zbyt wielu. Dlaczego nie możemy raz na jakiś czas porzucić pesymistycznej wizji świata, w której za każdy nasz krok na przód, zostaniemy oblani falą krytyki, przez ludzi, którzy nie powinni mieć żadnego wpływu na nasze życie? Nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Wręcz przeciwnie, zapewniam Cię, że będzie ciężko, jednak im więcej trudu w coś wkładamy, tym więcej zyskujemy. Jest to proces czasochłonny, ale warty zachodu. Od czego więc zacząć i jak pociągnąć wszystko dalej żeby udało nam się osiągnąć wszystko czego potrzebujemy do szczęścia? Zaraz się dowiesz, ale najpierw obiecaj. Nie mi, a sam sobie.

SPRÓBUJESZ OSIĄGNĄĆ POSTAWIONY SOBIE CEL

 

KROK 1: Pomysł

Wbrew pozorom nie jest to łatwy etap. Każdy ma jakieś marzenia i plany, ale od którego zacząć, by pociągnąć za nim kolejne? Nawet jeśli nasz cel jest wysoki, musimy zacząć od małych kroków. Szczerze przeraża mnie fakt, że tak wiele młodych ludzi nie ma pomysłu na siebie. Nie należę do osób wyjątkowo zorganizowanych, nie mam planu na całe życie począwszy od przedszkola, aż po studia kończąc na wymarzonej od dziecka pracy. Nie wiem co będę robić za 10 lat, ale wiem, że w tym momencie, w którym jestem obecnie, nie chcę siedzieć w miejscu i czekać na to co przyniesie mi los. Może zdecydować, że nie przyniesie mi nic. Ale przy choćby małych chęciach i staraniach, może pomóc mi w osiągnięciu czegoś kompletnie niespodziewanego.

Zdaję sobie sprawę z tego, że posiadanie hobby nie zawsze jest banalną sprawą. Ale postarajmy się je znaleźć, bo może okazać się pomysłem, od którego zaczniemy spełnianie marzeń. Nic tak nie buduje, jak rozwijanie się w swojej pasji, a każde nasze działanie, ciągnie za sobą kolejne. Znajdź pomysł na siebie, zacznij zauważać co sprawia Ci największą radość. Kolejny krok to spisanie na kartce tego na czym nam zależy. Niesamowita podróż dookoła świata? Wyjazd do Disneylandu? A może wystąpienie w porannym programie w TV? Wszystko jest możliwe, jedyne czego potrzebujesz to pomysłu na to jak możesz do tego dojść i wiele cierpliwości i zawzięcia.

KROK 2: Akcja motywacja

Żyjemy w o tyle ciekawych czasach, że z jednej strony jesteśmy napastowani treściami motywującymi nas do ćwiczeń, do tego by nie marnować czasu itd, z drugiej zaś przeogromna ilość zapychaczy internetowych w postaci filmików na YT czy treści wstawianych na facebooka, sprawia, że zajmujemy się nie tym co powinniśmy. W istocie najlepszym sposobem jest umiejętność odcięcia się od komputera i telefonu (no chyba, że to z nim związany jest wasz pomysł na dojście do celu. Wtedy uczymy się odgraniczyć to co potrzebne, od tego co odciąga naszą uwagę). Jaki jest sens w dobijaniu się smutnymi piosenkami i obrazkami, które  jedyne co robią to demotywują? Narzekasz na to, że inni mają lepszy start, więcej pieniędzy, ładną buzię i mnóstwo innych aspektów, które prawda, ułatwiają życie, ale nie zmienia to faktu, że ciężką pracą możemy zyskać tyle samo co Ci POZORNIE lepsi od nas.

Zamiast oglądać zdjęcia modelek z instagrama i płakać zajadając się czekoladą, że nie wyglądamy jak one, wstańmy wreszcie z łóżka, odłóżmy czekoladę na bok (najlepiej na tyle daleki żeby nie kusiła na „ostatni kawałek”) i zacznijmy ćwiczyć. Po pewnym czasie to TOBIE będą zazdrościć figury i  to Ty staniesz się wzorem do naśladowania i inspiracją. Zamiast narzekać, że urodziliśmy się w Polsce przez co mamy mniej możliwości, zacznij się uczyć angielskiego, a otworzy Ci to możliwość nawet wyjechania i studiowania za granicą (wbrew pozorom, koszty nie są aż tak wielkie, istnieje mnóstwo programów, które pomagają młodym, zdolnym i PRACOWITYM ludziom w spełnieniu tego marzenia). Jedyne co musicie zrobić to ZACZĄĆ DZIAŁAĆ!

KROK 3: Zrobić pierwszy krok

Wyobraź sobie potężny, gruby, niesamowicie wysoki mur. Jest nie do przebicia, nie do przejścia. Takie są czasem nasze marzenia. Wydają się niemożliwe do zrealizowania. Popatrzmy jednak na sprawę od początku. Zanim powstanie jakikolwiek mur, musimy położyć cegłę. Obok niej kładziemy kolejną, robimy wszystko, by ułożyć je obok siebie starannie, tak aby mur był niezniszczalny. To samo musimy robić realizując nasze cele. Zacznijmy od małych rzeczy, ale przywiązujmy do nich dużą wagę. Nie róbmy zbyt dużych przerw w naszych działaniach. Odpoczynek czy dzień wolny jest ważnym etapem wszelkich działań, ale nawet na to musimy zapracować. Każde z tych małych działań pracuje na Twój sukces. Nie odkładaj tego na później.

Pierwszy krok w każdej dziedzinie życia jest najtrudniejszy. Jednak jeśli nie zaryzykujemy, nie zyskamy. Możemy się potykać, ale stojąc w miejscu nie zrobimy niczego. Chcesz słuchać ludzi, którzy mówią, że niczego nie osiągniesz, czy pokazać im, że się mylą? Wyobraź sobie jaką satysfakcję poczujesz, gdy zobaczysz, że po pewnym czasie, gdy Ty zaczniesz działać i odnosić sukcesy, ludzie, którzy w Ciebie nie wierzyli, będą chcieli być na Twoim miejscu. Ale tego nie usłyszysz od nich nigdy, bo umiejętność chwalenia i wspierania, zamiast nadmiernej krytyki, to zdolność wypracowana przez bardzo niewielkie grono ludzi. Nawet jeśli teraz nie masz w nikim oparcia, nie przejmuj się. Z czasem zyskasz dużo więcej. Wystarczy zrobić ten PIERWSZY KROK, na który tak często brakuje nam odwagi.

 

KROK 4: Wytrwałość

Faktem jest, że pierwszy krok jest najważniejszy. Bez niego nie mamy szans na nic więcej. Musimy uświadomić sobie, że on nie wystarczy. Udało się zrobić pierwszy krok? To powinno być wystarczającą motywacją do pociągnięcia swoich działań dalej. Wstałaś z łóżka, odłożyłaś czekoladę i zaczęłaś ćwiczyć? Świetnie, teraz pora ułożyć plan treningowy na kolejne dni i definitywnie pozbyć się czekolady (zjedzenie jej nie jest w tym wypadku najlepszym pomysłem na pozbycie się, stanowczo odradzam). Po jednym dniu nie zrobisz z siebie modelki Victoria’s Secret. Wprowadź regularność do swojego życia, a po pewnym czasie stanie się to trybem życia, prowadzącym Cię do spełnienia marzenia. Zapisałeś się na kurs językowy? Idealnie, teraz wystarczy uczyć się w każdej wolnej chwili, a dojdziesz do perfekcji. Oglądanie filmów po angielsku, uczenie się nowych słówek, czy rozmawianie z osobami z innych krajów? Internet daje nam wiele możliwości, zacznijmy z nich korzystać, a osiągniemy sukces!

Jeśli ja wierzę w to, że Ci się uda, jakim cudem Ty w to nie wierzysz? Zacznij działać!

7 Replies to “PRZEPIS NA SUKCES”

  1. Dobrze napisane 🙂 Dla mnie Wytrwałość w dążeniu do sukcesu to podstawa.
    Serdecznie polecam do obejrzenia naszej kolekcji teczek, aktówek oraz neseserów marki Belveder. My też zaczynaliśmy od niewielkich nakładów, a teraz jesteśmy najlepszą Polską marką galanterii skórzanej. Sami sprawdźcie, tutaj: https://www.belveder.com.pl/sklep/teczki-aktowki/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *