Powody dla których warto zacząć uprawiać jogę

Żyjemy w świecie pewnym wyzwań oraz wyrzeczeń, borykamy się z finansowymi trudnościami i staramy się im zaradzić. Natłok negatywnych myśli, źle zbilansowana dieta, to czynniki, które negatywnie odbijają się na naszym samopoczuciu. Co należy uczynić, aby poprawić kondycję, zarówno psychiczną, jak i fizyczną oraz jak zagospodarować chwilę czasu wyłącznie na własne potrzeby? Odpowiedź jest prosta, wystarczy zacząć uprawiać jogę.

Wewnętrzna harmonia

Nadgodziny w pracy, projekty, których realizacja miała odbyć się 2 dni temu oraz siedzący tryb  powodują napięcia i kumulują stres. Ten przedłużający się stan nie może trwać wiecznie, jeśli czujesz, że masz już dość, to zmień coś w swoim życiu. Zajęcia jogi dla początkujących w szkole Joga Foksal w Warszawie (https://jogafoksal.pl/grupy/zajecia-jogi-dla-poczatkujacych-w-warszawie/) sprawią, że spojrzysz na świat z zupełnie innej perspektywy, poczujesz przypływ energii, a wszystkie negatywny emocje, wcześniej tłumione staną się dla ciebie przeszłością.

Początki nie muszą być trudne

Zajęcia dla początkujących są przygotowane tak by nawet osoba, która miała długi rozbrat ze sportem lub jakąkolwiek aktywnością była w stanie wykonywać poszczególne ćwiczenia. Początkowe zajęcia mają na celu zapoznanie z podstawowymi pozycjami, właściwym oddychaniem. Zapoznanie z bazą podstawowych technik będzie niezwykle pomocne w kontekście bardziej zaawansowanych figur. Nie ma żadnych podstaw, aby obawiać się, że coś pójdzie nie po naszej myśli. Zajęcia są prowadzone w małych grupach i każdy poznaje swoje możliwości. Grupowe ćwiczenia konsolidują oraz tworzą środowisko przyjazne do pokonywania własnych barier.

Poprawa kondycji oraz ogólnego samopoczucia

Wcześniej wspomniany siedzący tryb życia na dłuższą metę może przyczynić się do wielu szkodliwych czynników chorobotwórczych. Dzięki uprawianiu jogi nasze ciało będzie bardziej wysportowane, nasze stawy staną się rozciągnięte, a bóle związane z kręgosłupem przestaną być uciążliwe. Poprawa warunków fizycznych z pewnością wpłynie także na większy komfort psychiczny. Joga pozwala skutecznie zredukować napięcie mięśniowe, nerwobóle. Codzienne zmartwienia w perspektywie czasu okażą się błahostką, a uzyskana harmonia pomiędzy sferą fizyczną oraz psychiczną odblokuje niespełnione marzenia, czy plany, które wydawały się nierealne do spełnienia.

Czy joga jest dla każdego?

Niezależnie od wieku, płci czy doświadczenia uprawianie jogi jest dostępne praktycznie dla każdego. Istnieje wiele odmian oraz technik, które zadowolą nawet największych sceptyków. Jedyne co jest potrzebne, by zacząć to pozytywna energia i uśmiech na twarzy.

One Reply to “Powody dla których warto zacząć uprawiać jogę”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *