Pływanie żabką, zalety

Pływanie żabką, zalety

Pływanie żabką (stylem klasycznym), a właściwości zdrowotne. Ile spalisz kalorii?

Piękny wygląd i walka z nadwagą, likwidacja tłuszczu to nie tylko zdrowe odżywianie, ale odpowiednie nawyki i aktywność. Uprawianie sportu ułatwi Tobie osiągnięcie ładnej sylwetki, a także usprawni przemianę materii. Zachęcamy dzisiaj do YWANIA. Sporty w wodzie doskonale modelują sylwetkę, pracuje przy tym całe ciało, a nie wymaga aż takiego wysiłku, gdyż w wodzie nasze ciało jest o 90% lżejsze . Pływając spalasz także bardzo dużo kalorii.

Przez godzinne PŁYWANIE ŻABKĄ w zależności od WAGI spalisz:

Twoja waga 60 kg, pływanie żabką 60 min = 441 KCAL
Twoja waga 70 kg, pływanie żabką 60 min = 514 KCAL
Twoja waga 80 kg, pływanie żabką 60 min = 588 KCAL
Twoja waga 90 kg, pływanie żabką 60 min = 661 KCAL
Twoja waga 100 kg, pływanie żabką 60 min = 735 KCAL

Ćwiczenia wśród fal są zdrowsze od siłowni, bo rozluźniają mięśnie karku i pleców, które zwykle napinasz, siedząc przez cały dzień przy biurku. Możesz pływać, nawet jeśli od lat nie uprawiałaś żadnego sportu. Woda skutecznie zabezpieczy Cię przed kontuzjami, które zazwyczaj wynikają z braku formy. Wśród fal stawy są odciążone, bo nie działają na nie żadne naciski. Bezpieczny jest też Twój kręgosłup. Nie musi bowiem dźwigać ciężaru ciała. Pływanie jest sportem wyjątkowo przyjaznym dla kobiet. Woda unosi panie łatwiej niż mężczyzn, bo damskie ciało ma więcej tkanki tłuszczowej. W ten sposób Pani w dużym stopniu pozbędą się tłuszczu i cellulitu z ciała.

Pływanie wzmacnia mięśnie, szczególnie położone w okolicach, gdzie lubi gromadzić się tłuszcz, czyli na udach, pośladkach i brzuchu. Kiedy są silne, naprężają znajdującą się nad nimi skórę. Dlatego pływając, zapracujesz na idealnie gładkie ciało.

INNE KORZYŚCI Z PŁYWANIA ŻABKĄ?

Pływanie żabką, zwłaszcza krytą, jest dobre dla kręgosłupa, szczególnie kiedy masz skoliozę, czyli jego boczne wygięcie. Żabka ją prostuje, bo harmonijne ruchy wykonujesz symetrycznie. Płynąc stylem dowolnym, spalisz też najwięcej kalorii. Ujędrnisz piersi, bo w żabce mocno pracują mięśnie, znajdujące się po bokach klatki piersiowej. Aby maksymalnie podkręcić licznik spalanych kalorii, wybierz krytą wersję żabki. Wtedy chudniesz szybciej. Żeby wykonać wydech pod wodą, całe ciało musi poruszać się bardziej intensywnie.

Innym razem opiszemy korzyści z pływania innymi stylami, a także będziemy szukać korzyści z innych aktywności fizycznych.

5 Replies to “Pływanie żabką, zalety”

  1. Dla mnie pływanie to relaks, rozrywka, moje sacrum 🙂 . Wiem że każda kobieta podchodzi do tego inaczej. Tak naprawdę zmaniłam swój pogląd na chodzenie na basen po tym jak zostałam mamą. Pakuję dziecko, wózek dziecięcy, swój ulubiony plecak i wyruszam na basen. Może zaglądają tutaj inne mamy i zainteresują się tymi plecakami: brytyjka.pl/plecaki-dla-mamy-cat-50.html ja zamówiłam sobie kolor szary w groszki, bardzo przydatny damski gadżet!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *