Nowe sklepy i wielkie promocje

Potrzeby współczesnego społeczeństwa nieustannie rosną, handel rozwija się w bardzo szybkim tempie. Sklepy, które funkcjonują od dawna, nie zawsze potrafią zaspokoić oczekiwania miejscowych konsumentów.

 

Sieci handlowe wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców mniejszych miejscowości coraz to częściej z lokalizacją swojego marketu kierują się właśnie w małe środowiska, gdzie konkurencja jest mniejsza albo praktycznie nie istnieje. Takie uwarunkowania sprzyjają otwieraniu coraz to nowych marketów i sieci handlowych w mniejszych miastach. Dzisiaj już wiemy, że każdy nowo otwarty sklep proponuje w pierwszym dniu handlu dniu niecodziennie niskie ceny.

 

Znając znakomicie wymagania konsumentów nowa placówka danej sieci w takim dniu zaczyna pracę z myślą o kliencie. Aby jego uwagę skupić na sklepie, zazwyczaj w ofercie wystawia na sprzedażowej pojawiają się bardzo atrakcyjne artykuły w niskiej cenie. Na pewno jest to dla klienta możliwość zakupienia dużej ilości towarów za zupełnie niewielką cenę. Poza tym dostępność ciekawych towarów, które nie znajdują się w ciągłej sprzedaży, jest kolejnym elementem akcji promocyjnej.

 

W pierwszym dniu swojej działalności nowo otwarty przygotowuje zazwyczaj szereg atrakcji związanych z darmowymi okazjonalnymi upominkami dla najmłodszych. Często są to kolorowe baloniki, które rozjaśniają buzie dzieci, a na dodatek słodkie lizaki. Do tego całe rodziny przyciągają inne propozycje sklepu zaplanowane tylko i wyłącznie na ten dzień. Malowanie buziek staje się nieodłącznym elementem reklamowym kampanii sklepowych. Jest to niezwykle radosne i miłe przeżycie dla maluchów. Te elementy promocji uwielbiane przez najmłodszych są dodatkowym bonusem dla kupujących rodziców. To wszystko razem zachęca całe rodziny do odwiedzenia sklepu i skorzystania z oferty „pierwszego dnia”.

 

Ciekawym sposobem na przyciągniecie uwagi dorosłych, a szczególnie kobiet, są różnorodne bonusy i promocje kulinarne. Nieraz sklep w bonusie do zakupionych produktów dorzuca ciekawą przyprawę do potraw lub opakowanie z łuskanymi nasionami, które obecnie stały się podstawą do przyrządzania potraw. Sprezentowane produkty będą na pewno wypróbowane w zapleczu domowym, a jak się sprawdzą, to klientka z pewnością po nie wróci i to zazwyczaj do tego samego sklepu. Aby pokazać jak można dane produkty bonusowe wykorzystać w domowej kuchni, sklepy na dzień otwarcia przygotowują degustacje kulinarne i kuszą podniebienia konsumentów wysublimowanymi smakami. Ta smakowa uczta jest zawsze udaną akcją promocyjną i sprawia, że chętnych do skosztowania nowości kulinarnych jest niezwykle wielu.

 

W całej akcji promocyjnej sklepu dla kupujących za określoną kwotę np. 100 złotych, sklep dokłada swoim nowym klientom książkę kulinarną z najróżniejszymi przepisami potraw, których powstawanie oparte jest na bazie produktów proponowanych przez dany sklep. To sprawia, że tym bardziej kupujący skupią się na zgromadzeniu produktów do wytworzenia danej potrawy. Degustacja potrawy w sklepie, przepis otrzymany w prezencie w postaci książki, do tego jedna z przypraw występujących w przepisach, stanowią o ciekawym sposobie promocyjnym dla nowo otwartych sklepów, a zadowolenie klienta jest przeogromne. Dowodem na to mogą być zawsze długie kolejki klientów oczekujących na otwarcie drzwi nowego, przyjaznego cenowo tym dniu sklepu.

Artykuł może zawierać treści komercyjne.

4 Replies to “Nowe sklepy i wielkie promocje”

  1. Mnie cieszy jak w Polsce zaczyna się pojawiać coraz więcej sklepów i producentów z naszego kraju. Polskie sklepy potrafią naprawdę pozytywnie zaskoczyć nie tylko jakością, która jest i tak wysoka, ale i dobrą ceną. Sama ostatnio szukałam torby skórzanej dla męża i kupiłam ją tutaj. Polskie torby skórzane Belveder, to hasło które początkowo nic nie mówiło, a teraz nie wyobrażam sobie innej torby od innego producenta.

  2. Ja bardziej wolę kupować z niszowych sklepach. Rzeczy stylizowane pod o gust. Ostatnio kupiłem w promocji plecak skórzany męski, który jest prawdziwym unikatem. Zapraszam na stronę organizacji Plecaki od Serca, gdzie ten plecak ze skóry dla mężczyzny został zaprezentowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *