Nowa kolekcja odzieży Primark Recover

To, co wcześniej mogło zostać na podłodze w szwalni, trafiło do nowej kapsułowej kolekcji odzieży rekreacyjnej firmy Primark. Nowa, innowacyjna linia Primark Cares jest częściowo wykonana z bawełny pochodzącej z nieużywanych resztek tkanin i ubrań pochodzących z recyklingu.

Kolekcja jest certyfikowana przez firmę odzieżową Recover™, której celem jest zamknięcie obiegu produkcji ubrań. To, co kiedyś uważane było za odpad, jest cięte i rozdrabniane na nowe, wysokiej jakości włókna za pomocą innowacyjnego i unikalnego procesu recyklingu. Ta ośmioczęściowa linia jest już dostępna w sklepach w atrakcyjnych cenach. 


Każdy element kolekcji klasycznych i modnych ubrań rekreacyjnych jest wykonany od 15% do 25% z bawełny pochodzącej z recyklingu. Pozostała część to mieszanka materiałów – bawełna pochodząca z Programu Zrównoważonej Bawełny Primark, bawełna organiczna i poliester.


Ceny zaczynają się już od 17 złotych. Nowa kolekcja obejmuje bluzy z kapturem, joggery, bluzy, T-shirty i legginsy w kolorze morskim, białym, czarnym i szarym. Znaleźć w niej można modne ubrania, takie jak body z dekoltem w kształcie litery V czy pasujące do nich joggery i bluzy z kapturem.


W Primark wierzymy, że ubrania powinny powstawać w sposób bardziej zrównoważony, ale nie powinno to wpływać na ich ceny. Dlatego współpracujemy z innowacyjnymi partnerami, takimi jak Recover™, który od ponad 70 lat jest liderem w dziedzinie recyklingu w obiegu zamkniętym. To wszystko w ramach naszej inicjatywy Primark Cares, która ma na celu zapewnienie zrównoważonej i przystępnej cenowo mody dla każdego. Dzięki atrakcyjnym cenom, które startują już od 17 złotych, marka umożliwia bardziej zrównoważony i stylowy zakup każdemu –
powiedziała Dyrektor Primark Cares w Primark, Lynne Walker.


Recover™ pomaga zamknąć obieg podczas produkcji ubrań, poprzez recykling odpadów tekstylnych na włókna, które są przędzone na przędzę, a następnie dziane lub tkane w nowe tekstylia. W ten sposób powstają produkty o niskim wpływie na środowisko, trwałe i wysokiej jakości, które mogą być noszone przez lata. Cieszymy się, że możemy współpracować z Primark nad nową linią, wykonaną z naszej bawełny pochodzącej z recyklingu
– mówi dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Recover™ Helene Smits.

 

Więcej informacji: https://www.primark.com/en-ie/primark-cares

Informacje o Primark

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa, która oferuje najnowszą modę, kosmetyki i wyposażenie domu o najlepszym stosunku jakości do ceny, zgodnie z hasłem: „niesamowita moda w niesamowitych cenach” („Amazing Fashion at Amazing Prices”). Firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 390 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 13 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Słowenii i Polsce. Primark zatrudnia ponad 65 000 osób, a w roku obrotowym 2019/20 otworzył 12 sklepów, tworząc ponad 2 800 miejsc pracy i otrzymując ponad 48 000 podań o zatrudnienie w tych sklepach.

Informacje o Primark Cares

Inicjatywa Primark Cares jest wyrazem naszej odpowiedzialności jako dużej firmy handlowej, wobec naszych klientów, pracowników, partnerów i dostawców. Przypomina o tym, że nieustannie wspieramy osoby tworzące nasze ubrania i inwestujemy w ochronę środowiska. Etykiety Primark Cares można znaleźć na wielu produktach w naszych sklepach. Więcej o prowadzonych przez nas działaniach można przeczytać w sekcjach „People” i „Planet” naszej strony internetowej primark.com/en/our-ethics.

Informacje o Recover™

Hiszpańska firma zajmująca się materiałoznawstwem Recover™ ma ponad 70-letnie doświadczenie w recyklingu i została certyfikowana przez wiele organizacji. Według Higg MSI, włókno bawełniane z recyklingu Recover™ znacznie przewyższa ekwiwalenty włókien pierwotnych, konwencjonalną bawełnę i bawełnę organiczną we wszystkich 5 kategoriach oddziaływania: potencjał globalnego ocieplenia, eutrofizacja, niedobór wody, wyczerpywanie się paliw kopalnych i chemia.

Recover™ wykorzystuje poprzemysłowe i poużytkowe odpady tekstylne jako źródło surowca i tnie duże kawałki odpadów tekstylnych na mniejsze, nadające się do późniejszego czyszczenia i rozdrobnienia. RecoverTM usuwa z odzieży wszystkie materiały nietekstylne dzięki wydajnemu i zautomatyzowanemu procesowi ekstrakcji. Kawałki tekstyliów są przetwarzane na nowe włókno, zapewniające najlepszą jakość i maksymalną długość. Włókno bawełny jest następnie przekazywane partnerom Recover™. Więcej informacji na stronie: https://www.recovertex.com

 

3 Replies to “Nowa kolekcja odzieży Primark Recover”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *