Mugga – skuteczne zabezpieczenie przed kleszczami

Zabezpieczanie się przed kleszczami jest bardzo ważne, o czym powinny pamiętać wszystkie osoby, które regularnie lub okazjonalnie przebywają w lasach, wysokich trawach oraz pozostałych miejscach, w których należy zachować szczególną uwagę.

  1. Dlaczego kleszcze są takie groźne?
  2. Dobry środek na kleszcze i komary
  3. Objawy i leczenie boreliozy

Dotyczy to więc nie tylko turystów, ale także wędkarzy, ogrodników, miłośników rozgrywek paintballowych, rolników oraz leśników.

Dlaczego kleszcze są takie groźne?

Chociaż już sam wygląd kleszczy wywołuje nieprzyjemne odczucia, to jednak najgroźniejsze są przenoszone przez nie choroby odkleszczowe. Samo ukłucie kleszcza jest bezbolesne, przez co czasami trudno się nawet zorientować, że złapało się jednego z tych pajęczaków. W związku z tym, po każdej wizycie w lesie, należy dokładnie obejrzeć całe ciało i dla pewności wziąć prysznic, aby uniknąć chorób przenoszonych przez kleszcze. Jedną z najgroźniejszych jest borelioza, która – chociaż znana jest od wielu lat – wciąż jest trudna w leczeniu.

Dobry środek na kleszcze i komary

W celu zabezpieczenia się przed takimi problemami, warto stosować dobry środek na kleszcze, szczególnie że można go kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. W dodatku mugga na komary rozwiąże również problem z uciążliwym towarzystwem tych latających owadów. Przebywanie nad wodą lub cieszenie się pięknymi okolicznościami przyrody stanie się dzięki temu o wiele przyjemniejsze. Wspomniany preparat charakteryzuje się przyjemnym eukaliptusowym zapachem, nie jest tłusty w dotyku, a przede wszystkim zapewnia wysoką ochronę. Środek na kleszcze cieszy się dużym zaufaniem zarówno ze strony zawodowych podróżników, jak i osób, które z racji wykonywanego zawodu są najbardziej narażone na złapanie kleszczy. Oprócz nich oraz komarów, Mugga zabezpiecza także przed meszkami, muchami, roztoczami i moskitami.

Objawy i leczenie boreliozy

Przenoszona przez kleszcze borelioza może przez długi czas rozwijać się bezobjawowo, jednak prędzej czy później zaczną pojawią się takie oznaki jak nieuzasadnione uczucie zmęczenia, częste bóle stawów, obniżenie funkcji poznawczych oraz dokuczliwe bóle głowy. Jeżeli więc ktoś podejrzewa u siebie lub u swoich bliskich ryzyko boreliozy, powinien jak najszybciej udać się do specjalisty, który wykona badania. Jest to bardzo ważne, gdyż dzięki temu będzie można jak najszybciej rozpocząć leczenie. Leki wykorzystywane w tym celu dobiera się w zależności od aktualnego stadium choroby, dlatego ważne jest, aby nie zwlekać z rozpoczęciem ich przyjmowania.

4 Replies to “Mugga – skuteczne zabezpieczenie przed kleszczami”

  1. Kleszcza miałam w tamtym roku, na szczęście w porę go zauważyłam i usunęłam , miejsce po obserwowałam kilka dni i wszystko było ok, ale moja koleżanka dostała przez kleszcza boreliozę. Jest to bardzo poważna choroba.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *