Moda na moro nadal na topie

modna na moro

W poprzednich latach styl militarny podbił wszystkie sieciówki. Spodnie, kurtki, bluzki, a nawet czapki i skarpetki – większość z nas skusiła się na odważny, militarny akcent. Wojskowe ciuchy były dostępne w szerokiej ofercie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Rok 2019 nie zapomni o odzieży moro, jednak w głównej mierze skupi się na nowych trendach. Aby militarna nuta na zawsze nie zatraciła się wśród nowych, ubraniowych zbiorów, moro pozostało odzwierciedlone w najlepszej postaci na najmodniejszych, tegorocznych plecakach!

MORO KIEDYŚ I DZIŚ

Print moro pojawił się 1968 roku na jednych z pierwszych mundurów. Strój roboczy miał służyć przede wszystkim do idealnego kamuflażu, a przy okazji nie podkreślać licznych, powstających zabrudzeń. Z biegiem czasu wzór moro (jego kolory, kształty, wzory) został modyfikowany w zależności od grupy społecznej, która była jego użytkownikiem. Moro nosili wojskowi, a później również przedstawiciele Policji i Służby Więziennej.

Dzisiaj jest wiele osób zakochanych w odważnym motywie! Z początku na wojskowy akcent decydowały się grupy militarny. Wzór widoczny był również na odzieży miłośników wędkowania. A później? Moro nosili/noszą wszyscy.

DLACZEGO LUBIMY AKCENTY MORO?

Bo jest połączeniem niesamowitych cech! Print, najczęściej o zielonkawych barwach (znajdziemy również bardziej niestandardowe kolory) to symbol: odwagi, męskości, walki. Kojarzy się zarówno z mocą jak i nadzieją. Przeniesiony na ulicę podkreśla mocny, ale również swobodny charakter. Poza tym był i w pewnej części pozostanie – szalenie modny. Jest „coś” w nim wyjątkowego. To „coś” zwraca na siebie uwagę, powoduje poczucie przynależności do pewnej części, a także w pewien sposób szacunek. Nikt, nigdy nie zapomni o pierwotnym pochodzeniu wzoru moro. A z praktycznego punktu widzenia? Każdy uwielbia ubrania posiadające liczne kieszonki, odporne na zabrudzenia, nie wymagające codziennego prania i prasowania – taka jest odzież moro.

PLECAK MORO – PONADCZASOWY

Akcent wojskowy na plecakach to męski „must have”. Torby, moro plecaki z militarnym printem są nie tylko praktyczne, ale również kojarzą się z pieszymi wędrówkami, nierzadko młodzieżowym stylem. O nich zawsze będzie głośno!

Klasyczny wzór widoczny jest na wielofunkcyjnym plecaku turystycznym. Plecak monutain moro 175BS to wspaniała propozycja na szalone wycieczki w góry. Jest nie tylko pakowny, ale również starannie wykonany i niezwykle odporny. Prawdziwy plecak do zadań specjalnych.

plecaki moro

Lubisz moro, ale w niestandardowym wydaniu? Najlepiej jeśli jest połączony z nietypowymi dodatkami? Jeśli tak, to z pewnością spodoba Ci się młodzieżowy plecak 36BS. Został wykonany z poliestru w kolorach: bieli, szarości, czerni. Plecak 

plecak moro

ozdobiony jest modną Czaszką SKULL, która dodatkowo nadaje charakter wojskowemu stylu. To propozycja idealnie sprawdzająca się w sportowych warunkach, jako plecak do szkoły i do codziennego użytku.

 

 

Militarny plecak na laptopa? Młodzieżowy, lecz nietypowy wzór moro? Wspaniały, wojskowy plecak vintage-kurierski?
Wybór na nie jest łatwy, szczególnie dla miłośników moro!

5 Replies to “Moda na moro nadal na topie”

  1. Moda na moro znowu powróciła – i to nie tylko w męskim wydaniu, dostępne na rynku są także fajne bluzki, torebki, czy spodnie damskie w stylu moro lub militarnym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *