Liczba szwów w torbie skórzanej – czy ma znaczenie dla trwałości?

Kupując torebkę, szczególnie skórzaną, musisz wymagać od niej wielu różnych właściwości. Chodzi o to, by torba de facto była dobrą inwestycją a nie zakupem na jeden sezon. Przede wszystkim chodzi o to, aby:

 

  • była wodoodporna,
  • nie przeciekała,
  • dobrze się nosiła,
  • obyło się bez rozrywania szwów.

Poniżej znajdziesz jeszcze więcej wskazówek dotyczących wyboru wysokiej jakości torby skórzanej.

 

Torebka skórzana na co dzień – na co zwrócić szczególną uwagę?

Musisz wiedzieć, czego powinnaś szukać, gdy idziesz na zakupy – aby nie skończyło się na decyzji pod wpływem chwili, czy też tej podjętej pod wpływem uroku sprzedawcy.

Na przykład, zwracaj uwagę na to, z ilu sztuk skóry została zrobiona dana torebka, bowiem im więcej sztuk tworzy Twoją torebkę (nierzadko można dostać torebkę, w której sam pasek na ramię składa się z kilku oddzielnych kawałków) tym więcej miejsc musi mieć łączonych, czyli tych bardziej podatnych na zużycie, rozdarcie lub wyciek – są to miejsca przez które woda może łatwiej dostać się do środka i np. całego trzymanego w nim sprzętu.

Podobnie, sugeruje się, aby zwracać też baczną uwagę na samą liczbę szwów, które ma torba. Maszyna do szycia może łączyć ze sobą elementy bardzo dobrze, ale nie można zapominać iż jest to również maszyna perforująca, co oznacza więcej otworów i, jak wcześniej wspominano: więcej miejsc do rozdarcia i wycieków.

 

Szwy i inne detale – kiedy ma to znaczenie?

Nawet jeśli robisz zakupy w Internecie, również warto zwrócić uwagę na ważne rzeczy, o których mowa powyżej. Co więcej ma to znaczenie bez względu na to, czy szukasz eleganckiej torebki, torby na laptopa, torby weekendowej, czy nawet chodzi o torbę podróżną. Jeśli masz ochotę zainwestować w coś naprawdę trwałego, a tym niewątpliwie są torby skórzane – to nie możesz pominąć dwóch powyższych kwestii jako jednych z decydujących czynników przy ostatecznym wyborze tego bagażu. Zawsze też możesz liczyć na pomoc profesjonalnych sklepów posiadających sporą wiedzę w tym temacie. To ważna wskazówka, o której nie wolno zapomnieć.

8 Replies to “Liczba szwów w torbie skórzanej – czy ma znaczenie dla trwałości?”

  1. Jakość wykonania torby skórzanej zawsze ma znaczenie. Klienci często zapominają o tym. Sama kupuje torby i torebki ze skóry naturalnej, tylko ten rodzaj surowca gwarantuje długowieczność galanterii. Popatrzcie na poradniki przedstawione na stronie naturalnieskorzane.com. Zaprezentowane tam torebki ze skóry naturalnej to prawdziwe arcydzieła od polskich kaletników.

  2. Znalazłam ciekawą torbę, podróżną, niestety jej cena to 499zł: https://bit.ly/2WSCH1m, jeszcze zastanawiam się czy ją zamówić? Może macie jakąś opinię o tym sklepie internetowym? Wolałabym zasięgnąć języka zanim zamówię tak drogą galanterię. W Google mają już jakieś pozytywy ale na blogach internetowych niewiele opinii o tym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *