LiceaPolskie – blog edukacyjny 2019

liceapolskie.pl

Poniższy wpis dedykuję Pani Beacie Potockiej – dyrektorowi Liceum nr X w Warszawie, w którym przed laty byłam uczennicą. Post ma charakter prezentujący działalność portalu edukacyjnego LiceaPolskie.pl i został przygotowany przez reaktorów tego medium.

Zapraszamy do lektury najlepszego serwisu o szkolnictwie w Polsce

Chcielibyśmy powitać Państwa w naszym serwisie liceapolskie.pl. Jesteśmy zwartą grupą zapaleńców, których pasją jest edukacja oraz szeroko rozumiane szkolnictwo. Uważamy, że dbanie o rozwój intelektualny najmłodszych jest jednym z największych wyzwań współczesnego społeczeństwa, a to niesie za sobą ogromne wyzwania. Każdy, kto ma styczność z branżą edukacyjną – czy to ze strony pedagoga, ucznia, czy rodzica – wie, że codzienne funkcjonowanie szkół oraz uczniów w systemie szkolnym bywa niezwykle trudne, a umiejętne przeprowadzenie ucznia przez wszystkie etapy edukacji, wymaga od pedagogów oraz rodziców nie lada zaangażowania. Nasz blog edukacyjno szkolny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców pedagogów, a także uczniów, którzy potrzebują wiedzy z wielu poszczególnych dziedzin związanych z codziennym życiem w szkole.

Jak ważna jest dla nas edukacja i oświata?

Wykształcone społeczeństwo jest w dzisiejszych warunkach geopolitycznych jedyną gwarancją na sprawne funkcjonowanie całego kraju. Zmieniający się świat, stawia przed dzieciakami ogromne wyzwania. Muszą one odnaleźć się w zróżnicowanym środowisku, które wystawia je na przeróżne, stresujące sytuacje. Postępująca globalizacja sprawia, że przeciętny nastolatek po ukończeniu szkoły musi sprawnie komunikować się z ludźmi z całego świata, poruszać się w różnych krajach, a także odnajdować się w skomplikowanych relacjach społecznych, zarówno z innymi ludźmi, jak i instytucjami.

Wymaga to od nas, pedagogów i osób związanych z tą branżą, a także od samych uczniów rozwijania umiejętności interdyscyplinarnych takich jak:

  • wysokie umiejętności komunikowania się z innymi ludźmi

  • władanie językami obcymi

  • znajomość kultur innych krajów, a także poszczególnych regionów świata

  • biegłe posługiwanie się technologiami informacyjnymi.

To wszystko rozwija w dzieciach tak zwane kompetencje miękkie, które później bezpośrednio przekładają się na zdolność rozwijania się w konkretnych branżach, a także współżycie w zorganizowanym społeczeństwie. Za to wszystko odpowiedzialny jest cały proces edukacji, od przedszkola, szkoły podstawowej, gimnazjum, aż po licea Polskie, które są ostatnią szkołą, do której uczęszcza młodzież przed wkroczeniem w dorosłość. Chcąc, aby cały proces edukacji przebiegał poprawnie, a także zakończył się powodzeniem, nie można pozostawiać biegu zdarzeń przypadkowi, a należy skrupulatnie kontrolować rozwój wszystkich uczniów, a także każdego z osobna. Leży to w gestii pedagogów, osób odpowiedzialnych za organizację szkół, a także rodziców i opiekunów. Nasz serwis powstał po to, aby przekazywać najbardziej istotne informacje, które mogą być pomocne do tego, aby ułatwić cały ten proces.

Dla kogo kierujemy nasze artykuły?

Porady kierujemy do rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli, szkół podstawowych, oraz szkół średnich, takich jak liceum, technikum i szkoły zawodowe. Przydatne informacje znajdą także nauczyciele oraz pracownicy oświaty, a nawet sami uczniowie. Chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi, którzy będą potrzebowali konkretnych, rzetelnych i potwierdzonych informacji na tematy związane ze szkolnictwem. Naszym priorytetem jest dbanie o rzetelność informacji, dlatego też wszystko co Państwo u nas przeczytacie, możecie uznać za pewne i sprawdzone.

O czym będziemy pisać?

Nasi redaktorzy oraz współpracownicy pochodzą z różnych dziedzin związanych z oświatą, co sprawia, że spektrum tematów, które będziemy poruszać na łamach naszego serwisu, jest bardzo duże. Będziemy pisać zarówno o problemach z wyborem odpowiedniego przedszkola, kryteriach dostania się do liceum, jak również problemami uczniów, którzy nie wiedzą co zrobić po ukończeniu edukacji szkolnej. Jako że licea w Polsce to dopiero preludium dla osób, które chcą kontynuować edukację i iść na studia, takie tematy również będą poruszane. Będzie to po prostu blog szkolny, który traktuje o codziennym życiu w szkołach, kwestiach formalnych, problemach nauczycieli i rodziców, a także samych uczniów. Zapraszamy do regularnego odwiedzania nas na serwisie, a także w naszych mediach społecznościowych.

3 Replies to “LiceaPolskie – blog edukacyjny 2019”

    1. Czy ma Pan informacje na temat innych stron tego typu. Aktualnie tworzę osobisty ranking liceów polskich. Jest on integralną częścią mojej pracy zaliczeniowej. Z góry dziękuję i pozdrawiam z bloga belveder i zapraszam na moją stronę poświęconą projektowaniu toreb męskich. Aleksandra

  1. Mi przypadły go gustu nasze recenzje akcesoriów szkolnych, w szczególności pokazane na LiceaPolskie.pl, torby młodzieżowe do szkoły – znalezione na tej stronie. Ciekawy jestem czy możecie zaoferować jakiś upust dla uczniów jeśli zamówię dwie torby?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *