Ketoza: jak raz na zawsze spalić tkankę tłuszczową?

Ostatnio coraz częściej docierają do nas informację dotyczące zdrowej żywności, odpowiednich diet czy porad jak spalić tkankę tłuszczową. W natłoku informacji ciężko bez specjalistycznej wiedzy odróżnić co rzeczywiście jest dla nas zdrowe i pozwoli zrzucić zbędne kilogramy, a co jest fikcją. Przeglądając internet możemy natrafić na nowe boom w dziedzinie dietetyki – jest nią dieta ketogeniczna pozwalająca w łatwy i przyjemny sposób spalić tkankę tłuszczową. Pewnie wiele osób pomyślało sobie teraz “przyjemne spalanie, czy to pomyłka”? Otóż nie, dieta ketogenna nie wymaga od nas wielu wyrzeczeń, jemy to co lubimy – jedyne ograniczenia to spożywanie węglowodanów. Należy pamiętać, że według ostatnich badań, to cukier jest tak zwanym cichym zabójcą. Przez wiele lat, producenci kusili nas nagłówkami “mała zawartość tłuszczu” czy produkty “light”. Jednak ostatnie badania wykazały, że nie tłuszcz wpływa negatywnie na nasze zdrowie oraz wagę lecz znajdujący się w prawie każdym przetworzonym produkcie cukier. Dlatego też należy pamiętać, że jest to główny składnik, który powinniśmy ograniczyć w naszym życiu.

Jak działa dieta ketogeniczna?

Myślę, że całkiem łatwo to wytłumaczyć wprowadzając w artykuł pojęcie ketozy. Ketoza jest to stan, kiedy stężenie ciał ketonowych w naszej krwi przewyższa stężenie glukozy. Wtedy nasz organizm jest w stanie spalić tkankę tłuszczową, bez dodatkowych ćwiczeń.

Korzyści płynące ze stosowania diety

Nie są to jedyne korzyści jakie niesie ze sobą dieta ketogeniczna oraz ketoza. Do rozpoczęcia mojej przygody z dietą skusił mnie blog ketowariatka.pl, gdzie możemy znaleźć wiele przydatnych informacji oraz korzyści jakie niesie ze sobą dieta:
– pomaga przy chorobach związanych z wysokim cholesterolem,
– pomaga walczyć z nadciśnieniem tętniczym,
– dzięki spożywaniu dużej ilości tłuszczów dostarcza organizmowi dużą ilość energii,
– jest skuteczna w łagodzeniu objaw zespołu policystycznych jajników,
– dzięki obniżeniu spożywania węglowodanów dieta skutecznie pomaga osobom zmagającym się z insulinoopornością

Na czym polega stosowanie diety?

Jeżeli jeszcze nie przekonaliście się co do diety, myślę że ten akapit pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Wśród wszystkich produktów zastosowany został podział na trzy grupy:
Grupa zielona – oznaczająca, że te produkty możemy spożywać do woli,
Grupa żółta – oznacza, że te produkty możemy spożywać, ale należy uważać i nie robić tego zbyt często, oraz ostatnia
Grupa czerwona – jak łatwo się domyślić, te produkty należy kategorycznie wykluczyć z diety.

W grupie zielonej przeważają produkty o dużej ilości tłuszczów. Wszelkiego rodzaju mięsa oraz ryby. Tłuszcze nasycone, zdrowe – takie które znajdujemy w niektórych owocach (awokado, kokos, oliwki i orzechy) czy smalce, oleje kokosowe oraz łój. W grupie zielonej znajdziemy również sosy, marynaty i przyprawy

Druga grupa produktów – grupa żółta. Tutaj znajdziemy dużą ilość warzyw, kiełków czy grzybów. Dodatkowo grupa żółta zawiera nabiał, przedmioty zbożowe czy owoce.

Mogłoby się wydawać, że można jeść wszystko – natomiast, mamy też grupę czerwoną, która powinna zostać zupełnie wykluczona z naszego życia. Mamy tutaj między innymi:
– przetworzone produkty,
– słodycze oraz cukier,
– owoce zawierające dużo cukru.

Kolejny argumentów może być fakt, że istnieje wiele stron oraz blogów czy profilów na mediach społecznościowych promujących dietę. Możemy tam znaleźć przeróżne przepisy, jadłospisy oraz rozszerzona lista przedmiotów, którymi możemy umilać nasze życie.

One Reply to “Ketoza: jak raz na zawsze spalić tkankę tłuszczową?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *