Każdy może być bohaterem

bohater

NEXERA, hurtowy operator światłowodowej sieci dostępowej, prezentuje swój pierwszy raport społecznej odpowiedzialności biznesu, w którym podsumowuje dotychczasowe działania na rzecz „lepszego świata”. 28-osobowa firma, która istnieje na rynku tylko od 4 lat, przeprowadziła w tym czasie 15 akcji społecznych i charytatywnych, przekazując nie tylko wsparcie finansowe dla wybranych organizacji i stowarzyszeń, ale także inicjując pomoc, której efektem jest praca „własnych rąk”. Poprzez realizację idei autorskiego programu CSR pt. NEXERA Heroes, firma udowadnia, że każdy może być bohaterem, a mały krok może zapoczątkować wiele pozytywnych zmian.

 

Idea NEXERA Heores

Podstawą działań Nexery z zakresu CSR jest program NEXERA Heroes, który jest autorskim przedsięwzięciem firmy realizowanym nieprzerwanie od września 2018 r. Idea projektu zrodziła się spontanicznie z inicjatywy pracowników, którzy chcieli nieść pomoc potrzebującym i mieć realny wpływ na otoczenie. W ramach NEXERA Heroes, pracownicy zostali podzieleni na cztery zespoły odpowiadające czterem Regionom NEXERY: Warmii i Mazur, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem, Świętokrzyskiemu oraz Łódzkiemu. Zespoły co kwartał sumują miesięczną liczbę kroków przebytych przez każdego z członków, a za każde 1000 postawionych kroków, firma przekazuje złotówkę na ustalone wspólnie cele charytatywne. Zwycięska drużyna, która w ciągu kwartału zrobi najwięcej kilometrów może wybrać organizację bądź cel, na który przeznaczone zostają fundusze. Do tej pory 28-osobowemu zespołowi Nexery udało się wspólnie przemierzyć 115 058 523 kroków, czyli niemal 58 tys. km. Do końca 2020 r., tylko w ramach programu NEXERA Heores, firma wsparła siedem organizacji (m.in. specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim, Fundację Słoneczna Przyszłość w Busku Zdroju, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Sieradzu oraz cztery Domy Pomocy Społecznej), przekazując im wsparcie finansowe o łącznej wartości ponad 115 tys. zł.

Projekt NEXERA Heroes powstał spontanicznie, jako element integracji pracowników, lecz szybko przerodził się w nasz główny program CSR-owy. Początkowo chcieliśmy zaangażować nasze zespoły przede wszystkim do częstszej aktywności fizycznej i przejścia na zdrowy tryb życia, ale chęć niesienia pomocy potrzebującym i poczucia odpowiedzialności za innych zmotywowały nas do reformy założeń projektu i skupiliśmy się na aspekcie społecznym. Wierzymy, że aby pomóc wystarczy nawet jeden krok. Od początku naszej działalności chcemy być blisko mieszkańców naszych Regionów, dlatego wspieramy rozwój lokalnych społeczności nie tylko w obszarze cyfryzacji i dostępu do rozwiązań telekomunikacyjnych. Nie zapominamy o tym, że czasem pomoc w najbardziej podstawowych obszarach życia jest kluczowa, aby móc realizować się w kolejnych. NEXERA Heroes jest przedsięwzięciem oddolnym, które powstało z inicjatywy pracowników, i które pokazało nam, że każdy może być bohaterem. To nie jedyny realizowany przez nas program CSR-owy. – mówi Paweł Biarda, członek zarządu Nexery.

Pomoc w zasięgu Nexery


Od 2018 r. Nexera wzięła udział w licznych inicjatywach wykraczających poza program NEXERA Heroes oraz zorganizowała własne akcje społeczne, jak np. sprzątanie terenu wokół Jezior Turkusowych w Wapiennikach czy budowanie bud dla psów, które następnie przekazano schronisku z Regionu Łódzkiego. Firma pokryła koszt wyposażenia nowoczesnego Centrum Edukacji Multimedialnej w Szkole Podstawowej w Górnikach w Regionie Świętokrzyskim oraz sfinansowała czterem dyrektorom szkół z Regionów udział w programie Akademii Przywództwa Liderów Oświaty Instytutu Humanites. Mając na uwadze trudną sytuację Domów Pomocy Społecznej, wynikającą m.in. z pandemii COVID-19, Nexera dwukrotnie udzieliła wsparcia finansowego DPS-om. W okresie świątecznym, zamiast prezentów dla klientów i partnerów, firma przekazała kolejnym czterem Domom Pomocy Społecznej pomoc finansową o łącznej wartości 80 tys. zł.

Działania Nexery są świadectwem tego, że nawet małe i stosunkowo młode firmy mogą wpływać na naszą codzienność oraz realizować działania mające na celu poprawę jakości życia innych. Niezbędne jest do tego zaangażowanie – pracowników i zarządu – oraz szczera chęć niesienia pomocy. Jesteśmy dumni, że nasz zespół tworzą właśnie takie osoby. – mówi Paweł Biarda z Nexery.

Raport NEXERA Heroes | CSR 2020


Podsumowanie działań społecznych zostało zaprezentowane w najnowszym raporcie CSR firmy. Raport przedstawia najważniejsze inicjatywy, wydarzenia, sukcesy i wyzwania, które pokazują, jak w praktyce Nexera realizuje ideę społecznej odpowiedzialności.

Raport może stać się drogowskazem dla innych firm, które także chciałyby realizować się w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Być może stanie się inspiracją do tego, aby zrobić ten pierwszy krok, który w dalszej perspektywie przełoży się na wielkie i pozytywne zmiany. – mówi Paweł Biarda z Nexery.

Nexera buduje i zarządza światłowodową siecią szerokopasmową w czterech Regionach Polski, dostarczając infrastrukturę telekomunikacyjną dla detalicznych operatorów telekomunikacyjnych. Nexera realizuje projekty komunikacyjne i marketingowe skierowane zarówno do segmentu B2B, jak i B2C mimo, iż nie posiada oferty adresowanej do indywidualnych konsumentów. W portfolio autorskich publikacji Nexery, znajduje się również cykliczny raport #RegionyNEXERY, który stanowi jedno z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach z obszarów, gdzie brakuje szerokopasmowego internetu lub dostęp do niego jest ograniczony. Firma w swojej komunikacji wykorzystuje innowacyjne środki przekazu, jak np. dynamiczny wideo jingiel, który powstał na podstawie animacji logotypu marki. W ostatnim czasie premierę miał również autorski podcast Nexery pt. #SiećWdomu, w którym eksperci omawiają zmiany, jakich doświadczamy w wyniku przenoszenia wielu codziennych aktywności do świata wirtualnego. W budowaniu swojej marki, firma chętnie sięga również po artystyczne formy komunikacji, a animacja stworzona na kanwie autorskiego briefu Nexery znalazła się w finale zeszłorocznej edycji konkursu Timecode „Akcja Animacja”.

NEXERA Heroes | Raport CSR 2020 w wersji digital jest to pobrania na stronie:

polska wersja językowa: https://www.nexera.pl/pl/raportcsrnexeraheroes

angielska wersja językowa: https://www.nexera.pl/en/raportcsrnexeraheroes

 

O firmie NEXERA

 

Nexera to pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową (NGA) o wysokiej przepustowości (min.100 Mb/s). Udziałowcami Nexery są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia.

Na bazie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (POPC), Nexera buduje sieć światłowodową w 14 obszarach centralnej i północno-wschodniej Polski. Program ma na celu likwidację tych miejsc w kraju, które nie mają dostępu do bardzo szybkiego internetu oraz przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu obywateli Unii Europejskiej. Docelowo w zasięgu najnowocześniejszej sieci światłowodowej znajdzie się 1 mln gospodarstw domowych oraz prawie 3 tys. szkół i jednostek edukacyjnych, które zostaną objęte siecią Nexery, dzięki dofinansowaniu w ramach POPC oraz w ramach realizacji projektów własnych.

Nexera w 2019 roku zainicjowała autorski raport #RegionyNEXERY2019, będący wynikiem badania przeprowadzonego wspólnie z agencją GfK. Raport jest jednym z najbardziej przekrojowych źródeł wiedzy o polskich internautach na obszarach, w których brakuje dostępu do szerokopasmowego internetu lub w których dostęp ten jest ograniczony (Raport #RegionyNEXERY do pobrania). Badanie i raport będą realizowane cyklicznie.

Firma zdobyła tytuł „Innowatora Roku” w konkursie Złotych Anten, organizowanym w ramach 18. Sympozjum Świata Teleinformatyki i Infrastruktury. Otrzymała też nagrodę za Najlepsze Wdrożenie Usługi Chmurowej w konkursie Best in Cloud 2019, którego organizatorem jest redakcja Computerworld Polska. Nexera wygrała również w międzynarodowym konkursie Global Carrier Awards 2020 w kategorii OSS/BSS, dołączając tym samym do grona najbardziej cenionych firm telekomunikacyjnych na świecie, które z pasją zmieniają branżę telekomunikacyjną.

2 Replies to “Każdy może być bohaterem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *