Jaka jest różnica między rowerem elektrycznym MTB a zwykłym rowerem?

E-bike cieszy się na naszym rynku coraz większym zainteresowaniem. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób inwestuje w rowery elektryczne. Rowery elektryczne MTB są coraz bardziej popularne wśród użytkowników, którzy preferują długie, strome trasy do celu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Rower elektryczny a MTB

Rowery elektryczne można określić jako urządzenia zasilane prądem. Rower elektryczny wspomagany pedałami jest zasilany silnikiem, który naciskasz na pedały. Dodaje to rowerowi mocy i pozwala na pokonywanie wzniesień lub jazdę po nierównym terenie. Niektóre rowery posiadają przepustnicę, która uruchamia silnik za pomocą jednego przycisku. Te rowery to inny typ roweru, który nie zapewnia czystej jazdy.

Ogólna zasada jest taka, że im więcej pedałujesz i im większe jest naładowanie, tym szybciej pojedziesz. Chociaż rowery elektryczne mogą jechać szybciej niż motocykle i skutery, nie mogą osiągnąć tych samych prędkości.

Gdy osiągniesz prędkość w granicach 30-40 km, silnik przestanie napędzać. Możesz jeździć na rowerze z prędkością od 30 do 45 km/h. Będziesz mógł zaoszczędzić czas, jednocześnie ciesząc się jazdą na rowerze.

Możesz również kontrolować wspomaganie kierownicy. W większości rowerów możesz regulować ustawienie wspomagania od „eco” (niskie) do „turbo” (wysokie).

Dlaczego warto wybrać e-bike?

Eksperci uważają, że zakup takiego roweru może zwiększyć częstotliwość jazdy. Nawet jeśli Twoja kondycja jest dobra, po długiej jeździe może być trudno ponownie wsiąść na rower. Rower elektryczny pozwala na kontynuowanie jazdy i daje ulgę zmęczonym nogom. Rower elektryczny może jechać szybciej, co czyni go bardziej atrakcyjnym do pokonywania dłuższych dystansów. Możesz wybierać spośród wielu konfiguracji rowerów elektrycznych. Można wybierać spośród rowerów dojazdowych, rekreacyjnych, hardtail i rowerów górskich z pełnym zawieszeniem.

Wiele osób kupuje rowery elektryczne, aby paradoksalnie ograniczyć podróże samochodem. Według badań przeprowadzonych przez producentów rowerów 28% respondentów stwierdziło, że zakupiło rower elektryczny w celu zastąpienia jazdy samochodem. Nie chodzi tylko o bezpieczną jazdę, ale także o świadomość środowiska i unikanie ruchu drogowego.Jeśli chcesz też zmienić swoje nawyki – wybierz rower elektryczny MTB na mocnerowery.pl!

Chociaż rowery elektryczne mogą wykonać część pracy, nadal trzeba pedałować – zwłaszcza w przypadku osób prowadzących siedzący tryb życia. Badacze z Uniwersytetu Colorado odkryli, że 20 osób, które nie ćwiczyły przez 40 minut dziennie, mogło jeździć na rowerze elektrycznym przez około 40 minut, trzy dni w tygodniu. Doprowadziło to do znacznej poprawy ich sprawności sercowo-naczyniowej i poziomu cukru we krwi.

Oto najlepsze szlaki do uprawiania kolarstwa górskiego MTB

Rowery elektryczne MTB to nie tylko rozwiązanie do miasta. Kolarstwo górskie w Polsce może być świetnym sposobem na zwiedzanie kraju i e-bike przychodzi tu z pomocą! Zebraliśmy dla Ciebie listę tras do kolarstwa górskiego.

Gospodarzem zawodów Downhill Contest 2006 był Park Rowerowy Wierchomla. Park ten położony jest w Bieszczadach w pobliżu Piwnicznej-Zdroju. Jest to świetny teren do downhillu z wieloma dobrze przygotowanymi trasami.

Bike Park Stożek można znaleźć na górze Wielki Stożek w Bieszczadach. Znajduje się tam kilka tras downhillowych, które oferują skoki, bariery i ściany, a także dublety i inne przeszkody.

Park Rowerów Górskich Żar znajduje się w Międzybrodziu Żywieckim na Śląsku. Posiada dwie główne trasy zjazdowe: jedną prowadzącą przez las i drugą, łagodniejszą i odpowiednią dla początkujących.

W Antidote Bike Park w Kasinie Wielkiej dostępne są trzy trasy do uprawiania kolarstwa górskiego: „Pucharówka” o długości 1400 m oraz trasa „RMB” o długości 1600 m. Jest tam również nowo otwarty szlak „Airy Fairy”.

Jednym z najpopularniejszych miejsc do uprawiania narciarstwa zjazdowego w Żywcu i Beskidzie Śląskim jest Palenica Bike Park. Dla rowerzystów górskich dostępnych jest pięć tras.

Puławski Kiczera Bike Park oferuje kilka tras dla bardziej doświadczonych rowerzystów. Znajdują się tam strome zjazdy, piękne krajobrazy i nasypy.

Park Grawitacji to system tras biegnący przez Rezerwat Bluszcz w Myślenicach. Na szczyt góry prowadzi najdłuższy w Polsce wyciąg krzesełkowy o długości prawie 2 km.

Góra Kamieńsk znajduje się w pobliżu Radomska i jest polecana zimą zarówno dla narciarzy, jak i rowerzystów. Można tu skorzystać z pięknej, dobrze skonstruowanej trasy rowerowej, która jest odpowiednia dla miłośników adrenaliny.

Bike Park Laworta, Ustrzyki Dolne znajduje się na stokach przy Kamiennej Laworcie. Oferuje trzy trasy downhillowe i dwie freerideowe. Można się do niego dostać wyciągiem krzesełkowym.

Jak więc widać rower elektryczny MTB sprawdzi się nie tylko w mieście. To idealne rozwiązanie na leśne i wymagające trasy. Modele elektryczne są teraz bardzo popularne. Warto zainteresować się zakupem jeszcze przed sezonem gdy ceny rowerów pójdą nieco do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *