Jak rozpocząć odchudzanie?

Zbliżający się sezon letni wymusza na wielu z nas zrzucenie zbędnych kilogramów, które nagromadziliśmy przez okres zimy. Odsłonięte ciało, aktywność sportowa na zewnątrz, czy plażowanie podczas urlopu są bardziej komfortowe, jeśli możemy pochwalić się smukłą, zadbaną sylwetką. Wiele osób boryka się z problemem otyłości, jednak nie zawsze wie co zrobić, aby zgubić kilka kilogramów. Warto więc odpowiednio wcześnie zabrać się za zmianę stylu życia, a także wdrożyć parę elementów pozwalających na osiągnięcie zamierzonej wagi, aby latem szczycić się sportowym wyglądem.

Wskaźniki, pomiary, obliczenia

Pierwsze, od czego powinniśmy zacząć, to sprawdzenie, czy rzeczywiście dotyka nas problem nadwagi. Nie zawsze jest to bowiem kłopot fizyczny, a często subiektywna i zbyt rygorystyczna ocena własnego ciała. Jak mawiają dietetycy, z kości schudnąć się nie da. Warto zatem zakupić specjalistyczną wagę, która zmierzy nasz poziom tłuszczu, wody w organizmie, aby przekonać się, czy odchudzanie jest nam potrzebne. Pożyczki pozabankowe pomogą w sfinansowaniu zakupu odpowiedniego sprzętu, który profesjonalnie oceni parametry naszego ciała.

Większość osób decyduje o przejściu na dietę w sytuacji, kiedy obliczony wskaźnik BMI (Body Mass Index) jest zbyt wysoki. Warto jednak wziąć pod uwagę wskazania wagi, o której pisaliśmy powyżej, ponieważ na całkowitą masę ciała składa się nie tylko tłuszcz, ale także mięśnie, kości, woda i inne elementy. Tak więc realna ocena zawartości tłuszczu w naszym organizmie powinna być podstawą do podjęcia decyzji o diecie.

Ustalenie diety

Odchudzanie to przede wszystkim eliminacja z naszego codziennego jadłospisu produktów, które powodują wzrost wagi. Powinniśmy rozpocząć od dokładnej analizy tego, co jemy. Fast food, nadmierna ilość czerwonego mięsa, czy objadanie się słodyczami to potencjalne przyczyny odkładania tłuszczu. Ustalając swój jadłospis, powinniśmy także wziąć pod uwagę łączenie ze sobą poszczególnych potraw. To trudne zadanie, w którym pomocne będą książki i poradniki dietetyczne lub oprogramowanie do projektowania diet, w których zakupie pomogą pożyczki pozabankowe.

Dla osób, które potrzebują profesjonalnego wsparcia, niezbędne będzie odwiedzenie gabinetu dietetyka, który profesjonalnie wskaże nam co i w jakich ilościach powinniśmy jeść. Efektem wizyty będą także przepisy na dania o odpowiedniej kaloryczności oraz zawartości poszczególnych składników odżywczych np. witamin i mikroelementów.

Aktywność fizyczna

Rozpoczynając odchudzanie, nie możemy zapominać o odpowiedniej aktywności fizycznej. Połączona z dietą pozwoli skuteczniej osiągnąć zamierzony efekt. Jak wiemy, samodzielnie bardzo trudno jest zmusić się do regularnych ćwiczeń. Warto rozważyć możliwość skorzystania z pomocy trenera personalnego lub też wykupić karnet do siłowni. W sfinansowaniu tych wydatków pomocne będą pożyczki pozabankowe.

Najważniejsze jest, aby uprawiać sport systematycznie, ustalając sobie realne cele do osiągnięcia. Dzięki temu stworzymy system motywacyjny, który pozwoli zaplanować dzień tak, aby znaleźć czas na ulubioną dyscyplinę sportową.

Odchudzanie jest procesem złożonym. To nie tylko eliminacja z diety produktów, które powodują tycie. Ważne jest profesjonalne przygotowanie jadłospisu oraz włączenie do naszego życia aktywności fizycznej. Jedynie w takiej sytuacji zapewnimy sobie skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia zrzucenie zbędnych kilogramów.

5 Replies to “Jak rozpocząć odchudzanie?”

  1. Jeśli jesteście zainteresowane poradami dietetyczki, to zapraszam do mnie gosia-markowska.pl

  2. Przede wszystkim odpowiednia motywacja to podstawa – u mnie przed ślubem zgubiłam zbędna 6 kg, wystarczyła zmiana diety, czyli dużo wody i mniejsze porcje i zakaz jedzenia po 19:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *