Jak dobrać złoty pierścionek do kształtu dłoni i palców?

Złoty pierścionek to klasyk, który powinna mieć w swojej kolekcji każda kobieta. Pięknie komponuje się z opaloną, oliwkową skórką, podkreślając jej zdrowy kolor. Ale odcień biżuterii to nie wszystko. Równie istotny jest jej kształt, który możesz wykorzystać, świadomie dobierając go do budowy dłoni. W ten sposób poprawisz optycznie jej proporcje, a nawet ją wyszczuplisz.

Złoty pierścionek do długich, smukłych palców

Jesteś prawdziwą szczęściarą, jeśli masz dłonie o długich, wąskich palcach. To piękny kobiecy kształt, który doskonale nadaje się do noszenia różnego rodzaju pierścionków. Tak naprawdę pasuje do niego wszystko – zarówno złoty pierścionek z dużym oczkiem, jak i szersze obrączki, które w takim wypadku na pewno nie skrócą palców. Podobnie z modnymi pierścionkami, noszonymi na szczycie palców, których nie wsuwa się do końca.

Złoty pierścionek, który wydłuży krótkie palce

Jeśli masz krótkie palce, możesz wykorzystać złoty pierścionek do tego, aby je optycznie wydłużyć. Wybierz do tego biżuterię, która jest ozdobiona niewielkimi oczkami lub innymi ozdobami, układającymi się wzdłuż dłoni, a nie wszerz. Dzięki temu unikniesz dodatkowego poszerzenia i skrócenia palców. Unikaj przy tym ozdób noszonych na szczycie palców. To dodatkowo je skróci i poszerzy, co nie będzie wyglądało estetycznie.

Pierścionek do masywnych, dużych dłoni

Jeśli masz stosunkowo duże dłonie, unikaj noszenia drobnych pierścionków, które jeszcze bardziej to uwydatnią. Masywne ozdoby pozwolą za to zachować proporcje i będą wyglądały na palcach naturalnie. Świetnie sprawdzą się też grube obrączki albo złoty pierścionek ozdobiony okazałym kamieniem lub pokaźnym detalem.

Pierścionki dla posiadaczek małych dłoni

Przy małych, delikatnych dłoniach unikaj noszenia dużych i masywnych pierścionków. Takie ozdoby będą dla Ciebie za bardzo przytłaczające i zaburzysz proporcje, przez co mała ręka będzie się wydawać jeszcze mniejsza. Zamiast tego wybierz subtelne, wąskie pierścionki z małymi oczkami lub innymi, drobnymi elementami ozdobnymi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając idealny złoty pierścionek?

Oprócz kształtu i wielkości pierścionka, które pasują do dłoni, zwróć także uwagę na kilka innych kwestii. Przede wszystkim na charakter biżuterii, który ma odpowiadać okazji. Inne pierścionki wybieraj na duże wyjścia, a inne na co dzień. Poza tym kolor powinien pasować do odcienia skóry i pory roku. Złoty pierścionek jest idealny na lato i do opalonej cery. Srebrny – dla delikatnej, a nawet bladej.

I ostatnia rzecz, która jest tak naprawdę najważniejsza – pierścionek powinien odpowiadać Twojemu charakterowi i po prostu Ci się podobać. Stawiaj na rozwiązania, których estetyka wpisuje się w Twój gust i w których dobrze się czujesz. Jeśli będziesz z dumą i pewnością nosić swoją biżuterię, zawsze będzie do Ciebie pasować.

 

4 Replies to “Jak dobrać złoty pierścionek do kształtu dłoni i palców?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *