Jak dobrać odpowiednią odzież na snowboard?

snowboard-odziez

Jazda na stoku wiąże się z wieloma godzinami aktywności w trudnych warunkach atmosferycznych. Często ulegają one również zmianie, naprzemiennie oferując nam śnieg i wiatr oraz ostre słońce odbijające się od warstwy śniegu. Oczywiście, ze względu na porę roku powinniśmy się liczyć również z niskimi temperaturami. Odzież na snowboard powinna być wygodna oraz ciepła, ale nie tylko. Na co jeszcze zwracać uwagę podczas wyboru ubrań na deskę?

Kurtka snowboardowa

Oczywiście jednym z najważniejszych elementów garderoby na stok będzie odpowiednio dobrana kurtka snowboardowa. Na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji dostosowanych do różnych potrzeb oraz wymagań. Powinieneś zwracać uwagę zwłaszcza na materiały, z których skonstruowana została kurtka. Powinna ona być:

  • Nieprzemakalna – każdy materiał odzieży tego typu posiada swoją specyfikację. W przypadku odzieży do sportów zimowych jest to wysokość słupa wody, który dany materiał zatrzymuje. Na potrzeby niewymagających snowboardzistów wystarczają te o wartości 5000 mm;
  • Oddychająca – poza zatrzymywaniem wody niezwykle istotne jest to, aby wszystkie warstwy odzieży na stok były oddychające i ogrzewające jednocześnie. Pozwoli nam to na swobodną wymianę ciepła i sprawi, że nawet ostre słońce nie wywoła w nas uczucia gorąca i duszności;
  • Pojemna – dobre kurtki snowboardowe posiadają dużą ilość kieszeni, które pozwalają na przechowywanie znacznej ilości przedmiotów, które chcemy lub musimy zabrać ze sobą na stok;
  • Wyposażona w pas śnieżny – jest to warstwa materiału, która dokładnie przylega do Twojego ciała, a w razie potrzeby zapobiega dostaniu się śniegu pod ubranie.

Spodnie snowboardowe

Kupując spodnie snowboardowe powinniśmy kierować się dokładnie takimi samymi zasadami, jak przy wyborze kurtki. Te same parametry odgrywają kluczową rolę, czyli nieprzemakalność, oddychalność, duża ilość kieszeni, rzepów oraz ściągaczy, które zabezpieczą nas przed wilgocią oraz śniegiem. Warto zwrócić również uwagę na to, aby spodnie można było przypiąć do kurtki – pozwoli to na bardziej komfortowe i bezpieczniejsze zjazdy bez ryzyka śniegu pod ubraniem.

Warstwy wewnętrzne

Poza warstwami wierzchnimi, równie istotne są warstwy wewnętrzne, które gwarantują odpowiednie oddychanie naszej skóry, a także zapewniają nam izolację od zimna i wiatru. Warto zainwestować w bieliznę termoaktywną, która pozwoli skutecznie odprowadzać pot i zapewni komfortową jazdę. Przydatne również będą wszelkiego rodzaju bluzy dresowe. Warta uwagi jest marka Quicksilver w Pepegi.eu, która od ponad 50 lat specjalizuje się w tworzeniu odzieży dedykowanej dla sportów zimowych, a także surfingu.

Odzież na snowboard – podsumowanie

Myśląc o sportach zimowych, powinniśmy wiedzieć, że dobranie odpowiedniej odzieży jest niezwykle istotne i może wpłynąć na komfort ich uprawiania. Nie warto wobec tego oszczędzać na wyposażeniu swojej zimowej szafy, gdyż zazwyczaj rzeczy te, o ile są dobrej jakości, będą nam służyły przez długi czas.

Źródło zdjęć: freepik.com

2 Replies to “Jak dobrać odpowiednią odzież na snowboard?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *