Gdzie pojechać zimą w Polsce?

ferie zima

Okres jesienno-zimowy wielu osobom kojarzy się z leniwym czasem. Właśnie z tego powodu, w tych porach roku dobrze jest wyjechać za miasto, aby zaznać ruchu oraz wypocząć od codziennych obowiązków i walki z uciekającym czasem. Dowiedz się, gdzie warto pojechać zimą w Polsce.

Pokonaj zimową nudę

Dlaczego aktywność fizyczna jest szczególnie ważne jesienią i zimą? Podczas wysiłku organizm wytwarza hormon szczęścia, który pozytywnie nastawia nas do działania. W okresie jesienno-zimowym jest dużo mniej słońca w porównaniu z poprzednimi porami roku. Właśnie z tego powodu brakuje nam energii a często także chęci do działania. Aktywność fizyczna zimą nie tylko poprawia naszą kondycję i dobre samopoczucie, ale także pomoże w utrzymaniu pięknej sylwetki na wiosnę i lato.

Chwila wytchnienia i ogromna dawka zdrowia nad morzem

Wyjazdy nad polskie morze zimą nie cieszą się dużą popularnością, chociaż powinny. Dlaczego? Okazuje się, że to właśnie zimą przyswajalność jodu przez organizm jest największa. W jaki sposób pierwiastek ten wpływa na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Jod reguluje pracę tarczycy, a co za tym ma ogromny wpływ na cały układ hormonalny. Prawidłowa ich gospodarka ma pozytywny wpływ także na procesy metaboliczne, a więc jest polecana osobom dbającym o sylwetkę lub na diecie. Dodatkowo morski mikroklimat bardzo silnie wzmacnia naszą odporność, zmniejszając tym samym ryzyko zachorowania układu oddechowego. Co ważne ceny za pobyt w okresie zimowym są dużo niższe. Z wyjazdów nad morze zimą powinny przede wszystkim korzystać dzieci oraz osoby starsze. Nad morzem jest także dużo cieplej niż w innych częściach kraju, dlatego też wycieczki w tę część Polski są szczególnie polecane osobom, które źle znoszą ujemne temperatury.

Postaw na zimowe szaleństwa w górach

Zimą możemy także odwiedzić góry. Jest to doskonały wybór dla miłośników zimna i śniegu. Bogata ilość ośrodków powoduje, że możemy zdecydować czy interesuje nas intensywny wyjazd treningowy, czy spokojny agroturystyczny. Osoby szukające chwili wytchnienia mogą także zdecydować się na wariant uzupełniony o strefę spa lub baseny termalne.

7 Replies to “Gdzie pojechać zimą w Polsce?”

  1. Ja wybieram się zimą na Kanary – tam jest ciepło i można się wygrzać i przeczekac smutną zimę w PL

  2. dobry temat bo są ferie – rodzice zabierają mnie i brata do dziadków, a że ci mieszkają w darłowie, wiec ferie spedzimy nad morzem, zreszta wakacje tez

  3. Zimą, latem, wiosną, jesienią – każdy czas jest dobry na podróżowanie! 😀 teraz jednak jestem z wiadomych przyczyn uziemiona, ale jeśli tak jak ja czekasz na swój pierwszy wyjazd, to . polecam ten plecak survivalowy! Na pewno przeżyjesz z nim wspaniałe przygody!

  4. Jest sporo opcji gdzie jechać zimą, najpopularniejsze są chyba góry, a ja na przykład uwielbiam Bałtyk o zimowej porze 🙂 Jest w nim wtedy coś dzikiego, no i dużym plusem jest bardzo mała ilość ludzi i cisza 🙂 Jak ktoś chce odpocząć, nawdychac się cennego jodu to warto się tam wybrać. Od siebie z hoteli mogę polecić Hotel Lubicz w Ustce, maja spa i aquapark 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *