Gdzie należy szukać ubrań i dodatków vintage?

gdzie szukać ubrań vintage

Współczesna moda obejmuje wiele różnych, ciekawych oraz oryginalnych styli. Jednym z popularniejszych jest vintage. Główną zasadą tego stylu jest zakładanie ubrań i dodatków, które nawiązują do starszych, przynajmniej 20-letnich stylizacji. Oczywiście nie wymaga on całkowitego przebierania się w stare ubrania, ale polega na podkreślaniu swojej oryginalności i stylu poprzez stosowanie kilku niewielkich i zrównoważonych dodatków, które przyciągają wzrok.

Dzisiejsze sklepy odzieżowe posiadają bogate oferty, w ramach których sprzedawane są torby vintage oraz ubrania, torebki i inne dodatki reprezentujące ten styl. Oprócz ofert sklepów, godne uwagi są garderoby po krewnych lub znajomych, w których można bez większych kłopotów znaleźć przynajmniej 20-letnie ubrania. Dobrze jest pomyśleć na temat źródeł ubrań reprezentujących styl vintage.

Szafy po babci, mamie lub innej osobie

Torby męskie vintage polskiego rzemiosła
Torby męskie vintage polskiego rzemiosła

Dla wielu miłośników stylu, jakim jest moda vintage, głównym źródłem interesujących i atrakcyjnych ubrań jest garderoba po babci, mamie albo innej znajomej osobie starszej. Takie szafy są prawdziwą skarbnicą interesujących ubrań oraz stylowych dodatków, które dzięki swojemu oryginalnemu wyglądowi, podkreślają indywidualizm danej osoby oraz zwracają uwagę na różnice między stylem współczesnym, a przeszłym. Dzięki takim ubraniom istnieje duża swoboda w tworzeniu oryginalnych stylizacji, na które z pewnością wiele osób zwróci uwagę.

Odzież używana dostępna stacjonarnie lub w Internecie

Kolejnym ciekawym źródłem ubrań vintage mogą być zakupy robione w sklepach z odzieżą używaną, na aukcjach internetowych czy też za pośrednictwem ogłoszeń umieszczanych w sieci. Wśród takich ubrań coraz częściej można znaleźć takie, które idealnie podkreślają styl vintage. Rozwiązanie to jest świetne dla ludzi szukających interesujących pomysłów oraz dla osób, które nie mają dostępu do garderoby osób starszych z 20-letnimi lub starszymi ubraniami.

Oczywiście istotne jest to, aby nie ubierać ubrań, które są zniszczone, przepocone czy też zabrudzone, ponieważ ulegają one szybkiemu zużyciu, wyglądają brzydko i nie spełniają postawionych przed nimi zadań estetycznych.

Czy można kupić nową odzież vintage?

vintage portfel
vintage portfel

Zasady obowiązujące w stylu vintage wykluczają nową odzież, jednak współczesne sklepy znalazły rozwiązanie tego problemu. Wprowadzają one do swoich ofert nowe ubrania, które są stylizowane na stare. Dzięki temu można doskonale odzwierciedlać styl vintage bez konieczności poszukiwania ubrań używanych, które mogą ulec szybszemu zniszczeniu lub zużyciu. Ubrania takie będą z pewnością służyć swoim posiadaczom przez długi czas.

Jakie rzeczy wybrać?

Osoba, którą interesuje moda vintage, posiadająca niezbyt duży budżet, powinna zwrócić uwagę na odzież używaną pozyskiwaną za darmo lub ze sklepów z używanymi ubraniami. Nowe ciuchy stylizowane na stare są z kolei polecane bardziej majętnym osobom, które szukają ciekawych ubrań vintage, które będą wyglądać atrakcyjnie przez długi czas i nie ulegną zużyciu ani uszkodzeniu nawet w przypadku intensywnego użytkowania.

7 Replies to “Gdzie należy szukać ubrań i dodatków vintage?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *