Zła pogoda, deszcz, śnieg, lodowaty wiatr – w okresie jesienno-zimowo-wiosennym nietrudno znaleźć wymówkę, by opuścić trening. Zwłaszcza gdy siłownia, do której uczęszczamy jest znacznie oddalona od miejsca naszego zamieszkania lub pracy. By tego typu wymówki nie miały racji bytu, coraz więcej osób decyduje się na stworzenie prywatnej sali ćwiczeń. Domowa siłownia to niemal same plusy. Właśnie o nich piszemy w dzisiejszym tekście. Serdecznie zapraszamy do lektury.
Maszyny dobrane do charakteru treningu
Trenując w domu sami możemy wybierać ćwiczenia, którym poddanym nasze ciało. Boicie się, że domowa siłownia nie będzie tak dobrze wyposażona, jak klub fitness lub osiedlowa „pakernia”? Dzięki szerokiemu asortymentowi sklepów sportowych, z pewnością znajdziecie wszystko, co potrzeba do pełnowartościowego treningu. Można wybierać spośród bieżni, orbitreków, stepperów, atlasów treningowych, ławeczek, zestawów hantli i sztang. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj treningu musimy wykonać – czy bardziej zależy nam na szczupłej sylwetce i doskonałej kondycji, czy może bardziej interesuje nas masa mięśniowa i siła.
Nie tylko siła i kondycja
Zdarza się również tak, że nie interesuje nas ani zwiększanie siły, ani ćwiczenia cardio. Dlatego też w ofercie sklepów sportowych znajdziemy akcesoria sportowe, które służą do relaksu i mogą sprawdzić się na imprezach w gronie znajomych. Do takich sprzętów można zaliczyć między innymi stół do ping-ponga oraz ogrodowe trampoliny. Zarówno tenis stołowy, jak i jumping fitness są ostatnio coraz bardziej popularne. Nadają się do zabawy w pojedynkę (jedną połowę stołu zawsze można złożyć i odbijać piłeczkę samodzielnie) lub w grupie. Skoki na trampolinie mogą pomóc wymodelować nam uda i pośladki, a także poprawić skoczność i elastyczność całego ciała. Z kolei granie w ping-ponga poprawi nasz refleks i zapewni całe godziny doskonałej zabawy.
Domowa siłownia w małym mieszkaniu
Domowa sala ćwiczeń może być oczywiście wyposażona w bardziej tradycyjne sprzęty. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na salę treningową, to zawsze w rogu salonu czy sypialni możemy postawić atlas treningowy, czy też rower stacjonarny. Urządzenia te nie zajmują dużo miejsca, a pozwalają na osiągnięcie szybkich efektów i wykonanie pełnowartościowego treningu (dotyczy to zwłaszcza atlasów, dzięki którym możemy ćwiczyć różne partie mięśniowe).
Akurat nie lubię ćwiczyć :). Za to lubię poczytać wpisy blogowe twojego autorstwa :).
Pozdrawiam i polecam zajrzeć tutaj .
Ja wolę zakupy. niestety ćwiczenia w domu to nie moja bajka :).
Pozdrawiam z mojej strony panitorbalska.com.