Dobre linki dla czytelniczek na diecie

Dobre linki zdaniem dla czytelniczek na diecie
“Dobre linki zdaniem dla czytelniczek na diecie” to kolekcja starannie wyselekcjonowanych miejsc w sieci dotyczących tematyki odchudzania, zdrowego stylu życia i estetyki. Znajdziecie tu odzwierciedlenie moich głównych zainteresowań związanych z psychologią, dietetyką i pięknem w wielu postaciach.

 1.  BARDZO WAŻNY ARTYKUŁ – wszystko, co powinieneś wiedzieć o witaminie D. Monika z DrLifestyle przygotowała bardzo profesjonalny artykuł na ten temat, napisany przystępnym językiem, zilustrowany ciekawymi grafikami i opatrzony profesjonalną bibliografią. Na moich studiach psychodietetycznych było wiele mówione na temat wpływu witaminy D3 na funkcjonowanie człowieka i oczywiście wagę ciała. Wykonałam odpowiednie badania i okazało się, że mam niedobór wymagający leczenia farmakologicznego (10ng/ml), dlatego dla własnego zdrowia przeczytajcie ten wpis 🙂
 2. Kalendarz badań profilaktycznych dla kobiet, opracowany dla kobiet w różnym wieku na podstawie zaleceń Polskiej Unii Onkologicznej. W moim poście “Boję się raka, nie boję się badań” pisałam już o tym, jak ważna jest profilaktyka, a teraz znalazłam taki kalendarz, aby nie zapomnieć o żadnym typie badań.
 3. Polscy naukowcy z Instytutu Żywności i Żywienia opublikowali nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Różni się ona pod kilkoma ważnymi względami od poprzedniej (z 2009 roku), dlatego warto ją znać.
 4. Dlaczego tania żywność jest taka tania… na krótką metę.  Konkretny i rzeczowy artykuł, choć zawiera błąd na temat karmelu w pieczywie – jest on zabronionym składnikiem w UE.
 5. Obróbka zdjęć w Photoshopie szkodliwa jak papierosy? Od 1 stycznia tego roku we Francji, podobnie jak w kilku innych krajach, obowiązuje prawo zakazujące pracy zawodowej modelkom, których BMI jest niższe niż 18 (a jak wiadomo, i tak jest to niedowaga) oraz nakazujące widoczne oznaczanie zdjęć, na których modelki zostały odchudzone lub zmniejszone na etapie graficznej obróbki.
 6. Wiem, że od stycznia minęły już dwa miesiące, ale chciałabym pokazać moje ulubione kalendarze do wydruku – według mnie narzędzie numer 1 do organizacji czasu. U Houseloves znajdziecie też kilka innych stylowych arkuszy do planowania – np. list zakupów, obiadów.
 7. Takie projekty popieram całym sercem –Prawdziwe piękno to nie rozmiar, kształt czy kolor. Trudno je opisać, trzeba je czuć  – mówi Liana Rosenman, twórczyni kampanii “Project Heal” – Musimy poszeszyć definicję piekna, tak by zawierała wszytskie kształty, rozmiary i nie była zależna od wieku czy grupy etnicznej. Musimy sprawić, by ludzie wiedzieli, że ich wartość to o wiele więcej niż ich wygląd.(Podkreślenie własne). Na Instagramie możecie obejrzeć naprawdę estetyczne zdjęcia powstałe w ramach kampanii.
 8. Jeśli czujecie się brzydkie w porównaniu do wymuskanych kobiet z gazet lub chcecie po prostu się pośmiać to poznajcie dziewczyński świat Cécile Dormeau. Poniżej mała próbka uroczych, trafnych a czasem trochę obleszkowych rysunków i gifów jej autorstwa 🙂 A na Róbmy dobrze możecie dowiedzieć się czegoś więcej o autorce prac.
 9. Więcej zabawnych rysuneczków o “kobiecej” tematyce? Proszę bardzo – codzienne utrapienia 🙂

 

 1. Szukasz inspiracji do małej, bezpiecznej zmiany w swoim życiu? Zdarza Ci się jeść z nudów? Odwlekasz życie swoim życiem dopóki schudniesz? Masz ochotę na coś nowego? Andrzej Tucholski opublikował listę 25 rzeczy do zrobienia przynajmniej raz w roku – dla każdego znajdzie się chociaż jedna fajna!
Jestem ciekawa, jakiego typu linki interesują Cię najbardziej? Który z polecanych artykułów najbardziej Cię zaciekawił?

2 Replies to “Dobre linki dla czytelniczek na diecie”

 1. Dobrze napisany poradnik 🙂 Sama czasem piszę podobne artykuły. Niedawno recenzowałam nerki i saszetki damskie ze sklepu Brytyjka. Wybrałam kilka nerek damskich z tej kolekcji: https://www.brytyjka.pl/nerki-i-saszetki-cat-46.html i zwarłam to w obiektywnym artykule. Serdecznie zapraszam na Brytyjka.pl. Może ktoś Twoich czytelniczek znajdzie fajny model dla siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *