Dobre adresy zdaniem psychodietetyka

“Dobre linki zdaniem psychodietetyka” to kolekcja starannie wyselekcjonowanych  miejsc w sieci dotyczących tematyki odchudzania, zdrowego stylu życia i estetyki. Znajdziecie tu odzwierciedlenie moich głównych zainteresowań związanych z psychologią, dietetyką i pięknem w wielu postaciach.

Osoby, które czytają mojego bloga od początku być może pamiętają cykl “W zakładkach, czyli mniej lub więcej o odchudzaniu” –  postanowiłam do niego wrócić, lecz ze zmienioną nazwą.
  1. Gdzie kupować ubrania w dużych rozmiarach?  U Madziof znajdziecie ponad 25 adresów, gdzie można się stylowo ubrać w rozmiarze plus size. A jeśli chcecie poznać kilka stylizacji, które moim zdaniem dobrze prezentują się na kobietach o pełnych kształtach, to kliknij tu.   
  2. Popularne błędy popełniane podczas odchudzania zdaniem Magdy Półtorak, dietetyka w sporcie i odnowie biologicznej.
  3. Co z Twoim ciałem robią za ciasne ubrania? Projekt fotograficzny
  4. Kultowy kalendarz Pirelli na 2016 rok – imponujące kształty czy/i (do zastanowienia) imponujące osiągnięcia.
  5. Ile kcal może być w dodatkowej łyżeczce cukru, majonezu czy oleju? My pink plum przygotowała tablicę pokazującą, ile kilokalorii mieści się w takich popularnych “dodatkach” do potraw. Oczywiście nie po to, by przeliczać je jak drobne w banku, ale by mieć świadomość. A tablice występują w 14 wersjach kolorystycznych i mogą być świetną ozdobą kuchni.
  6.  Przepiśnik do samodzielnego wydruku, który pozwoli na uporządkowanie w “papierowej” wersji wszystkich przepisów na zdrowe dania.
  7. Chcesz schudnąć i zdrowo się odżywiać, ale jesteś zabiegana/-y i nie wiesz, jak rozplanować sobie posiłki? Monika Gabas z DrLifestyle robi świetną robotę i publikuje gotowe jadłospisy z przepisami na dietę 1600/1900 kcal.  Wyjaśnia też dobrze, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania.
  8. Projekt socjologiczno-fotograficzny “Jesteś piękna”, który bardzo mnie wzruszył.  Pracuję jako psycholog z młodzieżą i wiele razy zdarzało mi się rozmawiać z dziewczynami o wyglądzie. Bardzo bym chciała, by moje wychowanki potrafiły dostrzegać piękne cechy w sobie, ale trudno opisać słowami wyraz ich twarzy, gdy mówię im np. “popatrz na swoje brwi, nadają Twojej twarzy charakter”, “gdybyś nadal miała takie uda, jak w dzieciństwie, to byś nie miała piersi” (oczywiście tłumaczę, dlaczego 😉 )  albo gdy na rzucone “ja mam brzydkie oczy” odpowiadam – ” Akurat oczy to naprawdę ciężko jest mieć brzydkie.” Zwykle są ogromnie zdziwione i przestają narzekać – przynajmniej na chwilę.
  9. Jak pozować do zdjęć, żeby wyglądać zgrabnie i powabnie.
  10.  Według mnie – fantastyczny spot kampanii społecznej skierowanej do kobiet, które chciałyby zwiększyć swoją aktywność fizyczną, ale hamuje je przed tym wstyd – przed pokazaniem się w sportowym rynsztunku, przed brakiem umiejętności, przed poceniem się jak świnka. Pokazuje też tak dobrze mi znane zumbowe emocje! I ta muzyka! Zobaczcie koniecznie. A więcej informacji na temat kampanii możecie przeczytać na stronie kampaniespoleczne.pl

7 Replies to “Dobre adresy zdaniem psychodietetyka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *