Dlaczego warto zainwestować w trampolinę ogrodową?

Trampolina ogrodowa jest coraz częściej kupowanym urządzeniem, który zapewnia codzienną rozrywkę dla całej rodziny, ale również pomaga poprawić kondycję i wzmocnić mięśnie całego ciała.

Trampolina jest stosowana nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych, którzy znajdują coraz lepsze zastosowanie tego typu akcesorium. Jak wybrać wytrzymałą trampolinę do ogrodu, którą będziemy mogli użytkować przez wiele lat?

Trampolina — dlaczego warto z niej korzystać?

Trampolina jest urządzeniem, które nie tylko zapewnią niesamowitą dawkę zabawy, ale również wspomaga ogólną kondycję oraz pozytywnie wpływa na postawę ciała. Jest to niezwykle istotne u dzieci, które wciąż się rozwijają i potrzebują dodatkowego wsparcia pozwalającego rozwinąć koordynację ruchową. Trampolina dla dzieci idealnie sprawdzi się również w sytuacji, gdy rodzice potrzebują odrobiny czasu dla siebie i chcą zająć dziecko w kreatywny sposób. 

Na rynku znajdziemy jednak wiele modeli trampolin, które różnią się zastosowaniem. 

Trampolina dla dzieci 

Jednym z najczęstszych typów trampolin, na które decydują się Polacy, są oczywiście trampoliny dziecinne. Ich rozmiary sięgają nawet 160 cm, a wytrzymałość może osiągać nawet do 100 kg. Są one wyposażone w specjalną siatkę ochronną. Trampolina dla dzieci występuje także w formie dmuchanej, która jest przeznaczona dla młodszych pociech. Najczęściej posiada różnorodne bajkowe obrazki i nie zawiera ani siatek, ani metalowych nóżek. Trampolina dla dzieci często nadaje się do umieszczenia w domu, gdyż jej rozmiary są mniejsze niż w przypadku trampoliny ogrodowej. 

Trampolina dla dzieci służy przede wszystkim zabawie oraz wykonywaniu różnych ćwiczeń. Jest wybierana najczęściej przez rodziny z młodszymi dziećmi, gdyż zapewnia większe bezpieczeństwo i jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu sprzętem. 

Trampolina ogrodowa 

Trampolina ogrodowa występuje w większych rozmiarach niż wcześniej wspomniana. Dzięki wzmocnionej konstrukcji oraz większej powierzchni może korzystać z niej nawet kilka osób jednocześnie. Jest doskonałym wyborem w przypadku kilkudzietnych rodzin. Może występować w wersji z siatką oraz bez siatki. 

— Trampoliny z siatką są przystosowane dla dzieci i osób dorosłych, które rozpoczynają swoją przygodę z tego typu sprzętem. Siatka stanowi dodatkowe zabezpieczenie, którego celem jest zapobieganie przed wypadnięciem z pola trampoliny czy powstaniem otarć oraz siniaków i poobijania ciała. 

— Trampoliny bez siatki polecane są dla osób, które posiadają większe doświadczenie w wykonywaniu akrobacji. Ćwiczenie na tego typu trampolinie umożliwia swobodniejsze wskakiwanie oraz zeskakiwanie. 

Jak wybrać trampolinę?

Każdemu rodzicowi zależy nie tylko na jak najlepszej zabawie dla swoich dzieci, ale także na zapewnieniu  im bezpieczeństwa. Z tego powodu przy wyborze trampoliny musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii, które pozwolą na zakup sprzętu zapewniającego optymalny komfort i wygodę, a także największą ochronę przed niepożądanymi kontuzjami. 

Obciążenie trampoliny 

W pierwszej kolejności musimy wziąć pod lupę obciążenie trampoliny, które pozwoli nam na określenie liczby osób mogących korzystać z niej jednocześnie. Wpływa ono zarówno na jakość zabawy, jak i sprężystość sprzętu. Obciążenie jest oczywiście zależne od materiałów i komponentów zastosowanych do produkcji trampoliny. Jeśli szukamy sprzętu dla jednego czy dwójki dzieci, możemy zdecydować się na zakup z obciążeniem na poziomie maksymalnie 100 kg. Z kolei jeśli nasza rodzina jest większa lub chcemy korzystać ze sprzętu wraz z dziećmi, zwróćmy uwagę na bardziej wytrzymałe trampoliny, np. z obciążeniem do 150 kg. Warto abyśmy przy zakupie wybrali trampolinę z pewnym „zapasem”, dzięki czemu zapewnimy sobie i swojej rodzinie największe bezpieczeństwo użytkowania.

Wielkość trampoliny 

Przy wyborze idealnej trampoliny powinniśmy zwrócić uwagę również na jej średnicę. Oczywiście ważny jest tutaj fakt, w którym miejscu chcemy umieścić sprzęt. Jeśli mamy zamiar ustawić trampolinę w naszych domach, jej rozmiary muszą być mniejsze. Z kolei, gdy będzie stała ona w ogrodzie, mamy większe pole do popisu. Wybór zbyt małych modeli często może powodować kłótnie wśród rodzeństwa, dlatego pamiętajmy, aby zakupić trampolinę nieco większą, zwłaszcza jeśli posiadamy kilkoro dzieci.

10 Replies to “Dlaczego warto zainwestować w trampolinę ogrodową?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *