Czym się kierować przy wyborze ubranek dla dzieci?

ubranka dla dzieci

 

Dziecko to największy skarb każdego rodzica. Nic więc dziwnego, że chce on dla niego jak najlepiej i nic dziwnego, że podczas zakupu ubranek swojemu dziecku stawia przede wszystkim na jakość. Ale czym jest ta słynna JAKOŚĆ w kontekście ubranek dziecięcych? Co kryje się pod tym słowem i na co zwrócić uwagę podczas zakupów ubranek małych pociech?

Jakość – słowo klucz w przemyśle włókienniczym

Zdecydowanie branża dziecięca jest jedną z tych, w której łatwo o naiwnego konsumenta. Tak, to mocne słowa. Ale ta naiwność rodzi się z miłości do swoich dzieci, więc nikt nie kamienuje takich klientów. Jednak w całym tym szaleństwie warto choć przez chwilę zastanowić się – na czym tak naprawę nam zależy.

Wybieramy ubranka dla noworodka – co jest istotne? Przede wszystkim materiał! To on powinien być wyznacznikiem jakości ubranka noworodka. Nie cena, nie nadruk, nie kolor, nie marka. Lecz materiał! Zależy nam aby nie uczulał od pierwszych dni, był hipoalergiczny, wykonany z 100% organicznej bawełny z możliwością prania w 90 stopniach (co jest niezwykle istotne w przypadku ubranek, w które ubieramy noworodka w szpitalu), a także komfort uzależniony tak naprawdę głównie od rozmiaru ubranek – nie mogą być ani za duże, ani za małe. Ostatni parametr może być dużym wyzwaniem, jeśli spodziewamy się dziecka przed terminem. Na szczęście większość sklepów dziecięcych ma już w swojej ofercie szeroki wybór ubranek dla wcześniaków.

Zakupy ubranek większych dzieci kierują się podobnymi zasadami. Najistotniejszym czynnikiem jest jakość materiału i wygoda. Dzieci po okresie niemowlęcym ciężej jest uczulić na zwykłą bawełnę, więc nie jest konieczne stawianie na 100% organiczne produkty. Jednak nadal powinny to być jedynie bawełniane wyroby.

Gdzie kupować ubranka dla dzieci?

Czy warto za każdą potrzebą przepadać między półkami stacjonarnych sklepów i tracić czas na stanie w kolejkach? Zdecydowanie nie! Warto znaleźć w Internecie ulubiony i zaufany sklep internetowy, w którym dostaniemy ubranka dobrej jakości i w nim regularnie dokonywać niezbędnych zakupów. Dlaczego? Dzieci w okresie niemowlęcym bardzo szybko rosną. Takie zakupy będą potrzebne co kilka tygodni i zwiążą się z całkowitą wymianą garderoby pociechy. Czy wyobrażasz sobie za każdym razem stanie w kolejkach? Ogromnym plusem jest fakt, że zakupy ubranek takim małym dzieciom nie wymagają przymierzania, więc zakupy w internecie zyskują na plusie. Dodatkowo w Internecie można znaleźć zdecydowanie niższe ceny niż w sklepach stacjonarnych, co przy tak częstych zakupach ubraniowych jest bardzo istotne.

6 Replies to “Czym się kierować przy wyborze ubranek dla dzieci?”

  1. Moim zdaniem najlepsze ubranka dla dzieci to takie, które rosną z dzieckiem, ale to chyba marzenie młodych mam 🙂 Ja wybieram ubrania wysokiej jakości, ale niedrogie – dzieci szybko niszczą ubrania i z nich wyrastają 🙂

  2. Ja wspieram dziecięce organizacje pomagające zaopatrywać młodzież w wyprawki szkolne, przybory do szkoły, czy plecaki. Zapraszam na stronę mojej organizacji, dopiero zaczynem, ale działamy prężnie. Adres to plecakiodserca.pl. Zapraszam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *